Ačkoli je téma dnešního dne "Letní brigády", nemohu odolat, abych nenapsala o jedné ze svých brigád, která sice do této kategorie nespadá, ale na kterou dodnes po letech moc ráda vzpomínám, i když od té doby uplynulo už skoro 30 let.
 
Byla jsem tehdy doma na mateřské dovolené a naskytla se mi příležitost přivydělat si před Vánocemi v hračkářství. Byla to úžasná práce, protože hračky se většinou kupují pro radost.

Pravda, objevilo se i pár zákazníků, kteří nakupovali z povinnosti. Například jedna starší dáma vstoupila, rozhlédla se a pak požádala, abychom jí předvedli, co máme nejdražšího. Tenkrát to bylo houkací, svítící velikánské hasičské auto za opravdu nehoráznou cenu. Myslím, že se tímto darem paní tchýně před svou snachou opravdu blýskla, ale jsem si jista, že malému požárníkovi to bylo jedno a svůj vánoční dárek si jaksepatří užíval.
 
Občas jsem se neshodla s paní vedoucí, která mě nutila prodávat ležáky. Přece nebudu nabízet někomu věci, které bych si sama nikdy nekoupila! Vzpomínám na cca dvascetiletého mladého muže, kterého jsem přemlouvala, aby své šestnáctileté sestře koupil úchvatného plyšového tygra s dlouhýma nohama.

Pořád se zdráhal a vysvětloval mi, že si sestra už nehraje. Nakonec se nechal přesvědčit. A po Vánocích mi přišel poděkovat, že ačkoliv měla sestra pod stromečkem nepřeberné množství dárků, tak tygřík byl bezkonkurenční. Strašně mě to potěšilo.
 
A veselé příhody?
Například babička, která chtěla pro vnuka něco NĚCO!, protože "víte, on je na svůj věk (5 let) velice, velice vyspělý". Když jsme jí nabídli stavebnici určenou pětiletým dětem, tak usoudila, že až tak vyspělý asi není :-).

A nejvíc mne pobavila paní, která si koupila tříkolku, zaplatila a pak požádala, abychom ji dárkově zabalily (zabalte dárkově tříkolku, když máte k dispozici jen nažloutlé balicí papíry velikosti 50x70 cm a hnusný špagát!)
 
Přeji všem letošním letním brigádníkům hodně úsměvů.

A jestli je někomu vedro, tak posílám "chladicí" obrázek)


kuželka

Kuželko, díky za obrázek, který mě smíchem spíše ještě více ohřál ;-)!

Myslím, že právě hračkářství je místo, kde by mi nevadilo strávit brigádu. I když je pravda, že bych se asi v dnešních hračkách pro děti už nevyznala.

Stačí, když mi vypráví o různých hrdinech dnešních dětí kamarádka, která má malého syna, a již po chvíli se již mezi Bořky Staviteli a dalšími postavičkami začnu ztrácet :-)!

Soutěž

Druhá soutěžní otázka: "Kolik kusů má dohromady kopa, tucet a mandel?"

Více informací o soutěži najdete TADY.
Reklama