I nadále přetrvávají chladné dny a teplotní výkyvy v tomto období mohou výrazně přispět k vzestupu akutního  nebezpečí infekcí močových cest, kterým bývají postiženy velmi často právě ženy. Toto onemocnění se bohužel drží na předních příčkách, co do počtu návštěv lékaře ženami.

 

Co vlastně infekci močových cest způsobuje?

 

Moč zdravého člověka je sterilní. Obsahuje soli a odpadní látky, ovšem bez bakterií virů a plísní. Infekce vzniká, když mikroorganismy přilnou k ústí močové trubice a začnou se množit, přičemž se rozšiřují do močového měchýře, případně do ledvin. V 90 % případů je zánět způsoben bakteriemi Escherichia coli, za normálních podmínek žijícími v tlustém střevě. Projevuje se častým nutkáním na močení, které je provázeno pálením či řezáním a bolestmi v podbřišku. Neléčené infekce mohou přejít do chronické fáze a způsobovat další zdravotní komplikace, včetně infekcí ledvin (pyelonefritida).

 

Jak se toto onemocnění léčí?

 

Léčba je možná několika způsoby. Nejčastěji se stále používají antibiotika, i když to není vždy optimální metoda. V poslední době se často hovoří o šetrnějších léčebných postupech, založených na obsahu monosacharidu D-manosa.

 

Jaké jsou rozdíly při léčbě oběma druhy preparátů?

 

Antibiotika jsou široce rozšířena v léčbě infekcí močových cest. Paradoxem je, že užíváním antibiotik (včetně těch, které se používají při léčbě močových cest) se likvidují mimo jiné také vaginální mikroorganismy (např. Lactobacilli). Absence těchto mikroorganismů ve vagině vede k porušení křehké rovnováhy a umožňuje přemnožení bakterií E. coli a kvasinek.  Odtud se bakterie snadno dostanou do močové trubice, močového měchýře, ledvin a propuká infekční cyklus (v mnoha případech opakovaně).  Další nevýhodou antibiotik je, že ačkoliv některé preparáty vyléčí většinu zánětů močových cest během dvou dnů, je doporučeno doužívat během následujících 7-14 dnů zbytek antibiotik (v některých případech i měsíce), aby byly zlikvidovány všechny bakterie. Při nedoléčení vznikají rezistentní bakterie a je potřeba následné infekce „přeléčit“ silnějšími antibiotiky. Nehledě na další vedlejší účinky, jako jsou zácpa, průjem, nevolnost, případně zvracení atd.

 

Urologický komplex  UROVAL MANOSA

Uroval manosa obsahuje jedinečnou kombinaci účinných látek - monosacharid D-manosu a koncentrovaný extrakt brusinek, u níž byla objevena schopnost odstranit více než 90 % veškerých infekcí močových cest a močového měchýře obvykle během 2 až 3 dnů. Těchto výsledků je dosahováno díky jedinečné vlastnosti D-manosy, která znemožňuje bakteriím typu Escherichia coli uchytit se v močových cestách. Účinek D-manosy tedy nespočívá v zabíjení všech mikroorganismů, včetně tělu prospěšných, ale pouze odplavení bakterií nežádoucích. K výraznému zlepšení dochází již během prvních 24 hodin.  Působení je zesíleno kombinací s extraktem brusinky, po staletí pomáhající při léčbě a prevenci zánětů močových cest. Díky čistě přírodnímu složení nejsou u výrobku známy žádné nepříznivé účinky. Novinku – UROVAL MANOSA -  můžete již nyní žádat ve svých lékárnách bez lékařského předpisu.

 

Ať již zvolíte jakýkoli druh léčby, rozhodně nezapomínejte na to, že během léčení infekce močových cest musíte dbát na dostatečný přísun tekutin.

 

Více na www.valosun.cz

Infolinka: 800 17 16 17

 



 

Reklama