Mnoho lidí stále věří, že protrpět si občas průjem je v pořádku, dokonce snad zdravé – že se organizmus čistí. Dámy držící dietu rovněž vítají průjem, protože jim sníží pár dekagramů. To je však klam, protože při průjmu dochází pouze k odvodnění a ne úbytku tukové tkáně. Průjem nás může postihnout i při léčbě antibiotiky, která ničí střevní mikroflóru. A je mnoho dalších příčin akutního průjmu, přesnou obvykle ani nezjistíme.

Téměř všichni jsme se s průjmem již setkali. Vzniká náhle a dokáže potrápit – doslova nás vyřadit ze společnosti. Akutní průjem, záležitost jednoho až několika dní, a s naplánovanými aktivitami se můžeme rozloučit! Leda že... máme Imodium. První pomoc proti průjmu může být nenápadně připravena v každé kabelce nebo v každém zavazadle.

Imodium® patří mezi antimotilika, která představují moderní způsob léčby průjmu – rychlé, spolehlivé a komfortní řešení již během 1. hodiny. K dostání je ve dvou variantách – tobolky Imodium a žvýkací tablety Imodium® PLUS, které tlumí i nepříjemné doprovodné příznaky.

Imodium® obsahuje léčivou látku loperamid-hydrochlorid, která tlumí pohyblivost střev, snižuje vylučování tělních tekutin do střeva a zvyšuje napětí análního svěrače. Omezuje tak ztrátu tekutin a poskytuje účinnou léčbu běžného průjmu. Navíc je nejvýše šetrný, protože účinkuje cíleně a nemění fyziologickou střevní mikroflóru.

Dávkování: Dospělí užívají 2 tobolky najednou, potom 1 po každé řídké stolici, děti od 6 let užívají 1 tobolku,
potom 1 po každé řídké stolici. Pro dospělé a děti od 6 let.
Doporučená maloobchodní cena: Imodium® 2 mg 8 tvrdých tobolek – Kč 85,-

Imodium® PLUS obsahuje unikátní kombinaci léčivých látek loperamid-hydrochlorid a simetikon, a tak navíc snižuje plynatost a odstraňuje doprovodné příznaky průjmu. Simetikon je inertní povrchově aktivní látka s protipěnivými účinky, která zmírňuje nadýmání, křeče a usnadňuje odchod plynů ze střeva, a tím odstraňuje nepříjemné pocity obvyklé při průjmu.
Dávkování: Dospělí a děti od 12 let užívají 2 žvýkací tablety najednou, potom 1 žvýkací tabletu po každé řídké stolici. Pro dospělé a děti od 12 let.
Doporučená maloobchodní cena: Imodium®  Plus 2 mg 4 žvýkací tablety – Kč 80,-
                                                       Imodium®  Plus 2 mg 8  žvýkacích tablet – Kč 120,-


Více na www.imodiumplus.cz

Reklama