Opar je nejenom nevzhledný, ale hlavně bolestivý a vysoce nakažlivý. Pokud se ho nepodaří včas zahájit léčbu, může trvat až deset dnů, než se ho zbavíte. Naštěstí máte pomoc v podobě léčivých přípravků, které si můžete koupit v lékárně a opar začít hned léčit.

Určitě znáte ten protivně povědomý pocit, se kterým se na Vašem rtu nebo jinde na obličeji začíná hlásit opar. Nejdříve toto místo jen tak tlačí, svědí nebo pálí, teprve po nějaké době se Vám vyrazí puchýřek vyplněný čirou tekutinou.  Nejen, že není vůbec hezký a je dokonce odpudivý, ale navíc je opar je nepříjemný a bolestivý problém, který se navíc až u deseti procent lidí rád vrací.

Kdo tím trpí, jistě zná tyto situace. Oteklý a velmi citlivý ret, na kterém se skví opar. Mnoho lidí, zejména žen opar nenávidí, nicméně dobře ví, že v jistých situacích se opar po čase zase vrátí. Jak s ním bojovat?

Co jsou to opary?

ZoviraxOpary jsou drobné puchýřky naplněné tekutinou, které se nejčastěji objevují na rtech a v okolí úst. Puchýřky se často vysévají ve větším množství a splývají. Kůže kolem puchýřků je zarudlá a oteklá. Prvním příznakem oparu bývá pocit brnění nebo pálení v místě, kde se opar později objeví. Když puchýřky prasknou, vytéká z nich čirá tekutina. Po několika dnech se vytvoří strupy, které se hojí 6-10 dní. Více o jednotlivých fázích oparu se dozvíte zde.

Opary jsou způsobovány virem s názvem Herpes Simplex, obvykle typu 1 (HSV-1). Virus je nakažlivý a k nákaze, tzv. primární infekci, dochází nejčastěji v dětství. Výskyt viru stoupá úměrně věku a až 90 % dospělých je nositelem viru. Ne u všech nositelů viru se však opar projeví, pouze asi třetina z nich v průběhu života skutečně onemocní. Virus se přenáší přímým kontaktem s vřídky nebo slinami osoby, která má právě opar. Jakmile jednou dojde k nákaze, latentní virus natrvalo zůstává skrytý v nervových zauzlinách v obličeji.

Co způsobuje vznik oparu?

Když vypozorujete, co právě u Vás způsobuje vznik oparu, můžete být přinejmenším dobře připraveni. U každého z nás může jako spouštěč fungovat něco jiného. Obecně lze spouštěče rozdělit do 6 skupin.

  • Stres, únava, nemoc
  • UV záření
  • Hormony
  • Zima a chladné počasí
  • Horečka, rýma a chřipka
  • Poranění

Jak se jich vyvarovat? Odpověď najdete na www.zovirax.cz

 

Věděli jste, že většina lidí je nositelem viru, který způsobuje opary? Více než 90 % dospělých na celém světě je nositelem viru HSV-1 (herpes simplex virus), ale jen u třetiny z nich se opary projevují! Opar je poměrně běžná záležitost, o to však nepříjemnější.

Jak bojovat s oparem a jak jej účinně léčit?

ZOVIRAX, expert na opary, nabízí řadu řešení, která Vám pomohou zastavit a hojit opary. Pomůže zastavit vznik oparu již v okamžiku, kdy pocítíte první příznaky. Jak můžete zastavit, léčit nebo skrýt opary tak, abyste si mohli naplno užívat krásné okamžiky svého života a nemuseli si dělat starosti s opary?  Více na www.zovirax.cz

Náš tip: Zovirax, expert na opary, Vám při včasné léčbě (již v okamžiku, kdy pocítíte první příznaky) pomůže zastavit vznik oparu. . Jestliže se opar již objevil, léčba přípravkami ZOVIRAX A ZOVIRAX DUO urychlí jeho hojení.Přečtěte si, jak můžete zastavit, léčit nebo skrýt opary tak, abyste si mohli naplno užívat krásné okamžiky svého života a nemuseli si dělat starosti s opary. Více na www.zovirax.cz

Zovirax, 50 mg/g, krém obsahuje aciclovir. Zovirax Duo 50 mg/g + 10 mg/g krém obsahuje aciclovir a hydrocortison. Léčivé přípravky k vnějšími použití. Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci.

 

Reklama