canesten

Jistě jste se setkaly s nepříjemným onemocněním - s vaginální mykózou. Nepříjemné svědění a pálení, bělavý výtok jsou signálem vaginální infekce. Jedná se o běžné onemocnění, statistiky ukazují, že alespoň jednou tímto onemocněním projde 75% žen. Bohužel je to onemocnění, které se vrací, velmi často i několikrát do roka. Nyní, kdy je venku teplo a řada z nás vyráží na dovolenou, je dobré se před mykózou chránit nebo alespoň mít při sobě přípravky, které nám pomohou při prvních příznacích. Teplé počasí, stavy „zapaření“, koupání v bazénech, pobyt v mokrých či vlhkých plavkách, stres, jsou faktory, které mohou pomoci vzniku vaginální mykóze.

Proč jsou ženy tak náchylné k vaginální mykóze?

Jde o odpověď organismu na stres, psychickou zátěž, náhlé změny klimatu (kupříkladu na dovolené) nebo hormonální změny v těhotenství či menopauze. Kvasinky v pochvě má každá žena a za normálních okolností jejich množství kontroluje imunitní systém a nízké pH, takže nezpůsobují žádné gynekologické potíže. Pokud se ovšem rovnováha pH naruší, kvasinky se přemnoží a rozvine se kvasinková infekce. A ta už gynekologické problémy vyvolává. Nejčastější příčinou vaginální mykózy je kvasinka Candida albicans. Teplé počasí a naše chování v letním období spojené s vodními radovánkami ,bohužel, nepříznivě ovlivňuje možnost onemocnění - je častější.

Pokud onemocníte vaginální mykózou, léčí se také váš partner?

Vaginální mykóza není pohlavní nemoc, protože se obvykle nepřenáší pohlavním stykem. Přesto mohou kvasinkovou infekcí onemocnět i muži - partneři žen, které poševní mykózou trpí a/nebo trpěly. Přestože se u mužů nemusí příznaky mykózy viditelně projevovat, mohou svoji partnerku opět nakazit. Proto je přeléčení vhodné i pro sexuálního partnera.

Ping-pongový efekt - onemocnění se vrací

Některým ženám se vaginální mykóza neustále vrací. V některých případech se jedná o opětovné nakažení sexuálním partnerem, který je takzvaným nosičem původců mykózy, které získal právě při sexuálním styku v době, kdy žena vaginální mykózou trpěla. V takovém případě se poševní mykóza po nějakou dobu neustále objevuje a zase mizí. Říká se tomu ping-pongový efekt. V jiných případech se kvasinková infekce vrátí, a to i přesto, že byla dokonale vyléčena vaginálními tabletami či vaginálními krémy. Toto bývá z pravidla z důvodu, když se neodstraní základní příčiny vzniku vaginální mykózy, například nošení těsných džín a nebo přehnaná poševní hygiena.

Léčba vaginální mykózy je velmi jednoduchá

Léčba kvasinkové infekce vaginálními tabletami nebo vaginálními krémy je velmi jednoduchá. Je s ní ale třeba začít co nejdříve, abyste se rychle zbavila průvodních nepříjemných příznaků. Proto, jakmile zpozorujete první příznaky poševní nepohody a diskomfortu, zajděte si do lékárny pro volně prodejné léky, které bezpečně vyléčí počáteční problémy a nemoc se tak nerozvine do většího problému. Pokud by se tak nestalo, je nutné navštívit lékaře a poradit se s ním.

Náš tip: Pro léčbu vaginální mykózy doporučujeme přípravky Canesten GYN a Canesten GYN 1 den

Canesten GYN 1 den

canestenCanesten GYN 1 den je nejvíce užívaný přípravek z řady Canesten GYN.
Jeho nesporná výhoda tkví v 1rázové komfortní aplikaci. Zavádí se totiž jen 1krát, a to večer před spaním pomocí aplikátoru. Léčivá látka klotrimazol pak působí v pochvě až po dobu 4 dní, a účinně tak bojuje proti přemnoženým kvasinkám v pochvě. Navíc obsahuje kyselinu mléčnou, která podporuje návrat rovnováhy poševního prostředí.

Kdy použít Canesten GYN 1 den:

 • Vhodný pro pacientky preferující značně pohodlnou formu léčby.
 • Vhodný na cestách a během dovolené.
 • Vhodný k léčbě vaginální mykózy v těhotenství - bez aplikátoru (vhodná je však konzultace s lékařem).

Délka léčby Canesten GYN 1 den:

 • 1 vaginální tableta se jednorázově zavede do pochvy, a to nejlépe večer před spaním pomocí aplikátoru.
 • Léčivá látka v účinné koncentraci působí v pochvě po dobu 4 dní.

Canesten GYN Combi Pack - i pro vašeho partnera

canestenCanesten GYN Combi Pack je ideální přípravek pro kombinovanou léčbu.
Canesten GYN Combi Pack je vhodný na vaginální infekci, která se projevuje jak výtokem (vnitřní reakce na přemnožení kvasinek), tak i vnějšími subjektivními příznaky na zevních genitáliích, jako je zarudnutí či jejich podráždění. Balení Combi Pack obsahuje 1 vaginální tabletu, která se jednorázově zavede do pochvy pomocí aplikátoru (vnitřní poševní léčba), a krém na vnější aplikaci na zevní genitálie. Krém je vhodný i k přeléčení partnera ženy trpící opakovaně vaginálními infekcemi. Léčba obou partnerů (ideálně současně) je vhodná pro zamezení další ataky vaginální infekce ženy.

Kdy použít Canesten GYN Combi Pack:

 • Vhodný pro pacientky preferující jedinečně pohodlnou formu léčby.
 • Vhodný na vaginální infekce jak s vnitřními projevy (výtok), tak i vnějšími projevy (zarudnutí a pálení genitálií).
 • Vhodný k přeléčení sexuálního partnera.

Délka léčby Canesten GYN Combi Pack:

 • 1 vaginální tableta se jednorázově zavede do pochvy, a to nejlépe večer před spaním pomocí aplikátoru.
 • Léčivá látka působí v pochvě v účinné koncentraci po dobu 4 dní.
 • Krém se aplikuje 2-3krát denně po dobu 1-2 týdnů.

Více najdete na www.canesten.cz

Reklama