Máme problém v poradně, kde odpovídám na spoustu vašich dotazů: posíláte neúplná data, u kterých chybí čas a místo narození. To potřebuji také alespoň u jednoho, ptáte-li se na partnerské vztahy. Nemohu dalšími technikami dohledávat významy a souvislosti – není na to čas. Doporučuji všem: zjistěte si potřebné údaje než se budete ptát, protože odpověď na dotaz nacházím v souvislosti s přesností zadání. Důvody se pokusím vysvětlit, ale to další je na vás, milé ženy…

Postavení Slunce ve Znamení Zodiaku ukazuje na přirozený způsob účasti na životě, který je společný pro 1/12 všech lidí. Postavení Slunce na stupni Zodiaku (ve Znamení) ukazuje totéž pro 1/360 všech lidí, což je lepší, ale pořád ještě dost obecné.

Jestliže pošlete pouhé datum, zadávám výpočet pro polední čas a chybí-li místo, použiji automaticky souřadnice Prahy. Z toho vyplývá nejasnost v postavení zejména Luny, která může ve skutečnosti stát plus/mínus až o 6,5 stupňů jinde. Domy v takových případech používám nodální a nebudu vás zatěžovat jejich vysvětlováním, snad jen, že odpovídají životnímu úkolu lidí, narozených ve stejný den. Úplně chybí hlavní/osobní osy horoskopu, které ukazují „kdo jsem“, odkud pocházím“, „kam jdu“ a „proč“.

Pro přesné čtení možností horoskopu zrození jednoho člověka, je nutný také osobní rozměr: výpočet z celého data (i s časem a místem narození) určuje v horoskopu Ascendent, odkud budete vždy začínat, přestože základní energie horoskopu se nachází jinde, než je tento počátek života, a k jejímu vědomému a optimálnímu využití musíte dojít přes zkušenosti.

Spolu s neopakovatelným postavením všech planet jako celku, Ascendent a od něj odvozené prostory zkušeností – domy horoskopu – jsou zárukou přesného obrazu možností právě jednoho jediného člověka.

Pro příklad si představme člověka, který se narodil ve Znamení Berana, ale Ascendent jeho Nativity je ve znamení Vah: Lze o něm říci, že teprve mezi druhými lidmi bude objevovat sebe sama (teprve s orchestrem sólista). Pro uplatnění základní energie potřebuje dojít k druhým lidem, mít co nabídnout – inspirovat.

A obráceně – Váha s Ascendentem v Beranu bude mít sklon druhé třídit a nacházet vlastní prvky tu v jedné, tu v druhé skupině. Za svoji výsadu může považovat, že nepatří nikam, resp. že vychází z minulosti, odkud přináší inspiraci.

Postavení Slunce a Ascendentu ukazuje, kde začínáme sbírat zkušenosti a kdy budeme mít možnost využívat svoji životní energii vědomě. (Takový Beran s Ascendentem v Rybách začíná tam, kde jiní končí a Ryba s Ascendentem v Beranu může být věčnou inspirací…)

Domy horoskopu jsou počítány od Ascendentu a ukazují, kde jsou priority průchodu životními zkušenostmi a potenciál k rozvoji osobnosti.

Pro partnerskou astrologii platí, že stejný dům obou partnerů se vztahuje ke stejnému typu zkušeností, a podle jejich obsazení a vzájemných vztahů tam pak dochází k doplnění, naplnění či střetům v soužití, jsou vidět možnosti spojení i rozchodů. Záleží na obsazení domů v Nativitách a na tom, jakým způsobem každý z partnerů se svými možnostmi nakládal do doby počátku vztahu.

Reklama