Představy o tom, jak by naše vlasy měly vypadat, má snad každá žena. Přesto, jak to tak bývá, se představy od reality liší častěji, než je zdrávo. Zvláště pak, když chceme ušetřit a uděláme si kadeřnický salón v pohodlí domova. To pak stačí neprověřená značka barvy na vlasy či nevyzkoušený odstín a tragédie přímo enormních rozměrů je na světě.

Určitě se někomu z vás v minulosti povedlo obarvit vlasy tak, že by se za ně nestyděli ani účinkující v cirkuse. :-) Možná jste pak nadobro vzdala domácí pokusy o novou image a svoji hřívu již svěříte pouze profesionálům. Což chválíme, ale i tak se najdou ženy, které se nikdy nepoučí a celý život volí metodu „pokus-omyl“. Ty se pak ale daleko častěji potýkají s vlasy zničenými, tříbarevnými a především vůbec ne hezkými.

color

Jak tedy na katastrofu jménem špatná barva a jak ji případně předejít?

  • Když přijde na přebarvení, nebo barvení jako takové, nečekejte zázraky. Obzvláště, pokud chcete razantní změnu. V tuto chvíli se budete muset spokojit pouze se sjednocením barvy či jen nepatrnou změnou odstínu. Rozum nám napovídá, že z černé jen tak nebude blonďatá, a napovídá nám dobře. Také zvažte možnost přelivu. Ten je daleko šetrnější jak k vlasům, tak k pokožce hlavy, a v případě, že by se výsledek vymkl z rukou, dají se napáchané škody lépe napravit.
  • Hlavní zásadou první pomoci, pokud se něco takového stane, je nepropadat panice. Stále jsou v módě různé doplňky na hlavu, což vám hraje do karet. Takže můžete nasadit kulíška a vyrazit do nejbližší drogerie nebo zasednout k počítači a objednat zázračné přípravky. Vlasům však v prvé řadě musíte poskytnout čas. Nedoporučujeme ten samý den vlasy přebarvovat či odbarvovat. Nejen, že je tím vystavíte náporu chemie, ale hrozí i to, že látky obsažené v barvách spolu mohou vytvořit chemickou reakci a výsledná barva nebude o nic lepší. Počkejte tedy den či dva. Vlasy alespoň budou mít chvíli na zotavení z posledního agresivního zásahu.
  • V období mezi barvením nezapomeňte vlasy pořádně hydratovat. S hydratační maskou nešetřete a vyberte takovou, která obsahuje keratin. Vlasy je totiž třeba na další fázi barvení připravit a posílit.
  • Zahrňte do péče kromě šamponů a kondicionérů i různá séra a masky. Ty jsou totiž nepostradatelným pomocníkem při boji proti zničeným vlasům. Skvělé jsou i přípravky pro podrážděnou pokožku hlavy.

V naší fotogalerii naleznete ty nejlepší produkty, které jsou speciálně navrženy pro namáhané vlasy právě zmiňovaným barvením.

Čtěte také:

Reklama