Promiňte mi ten drobný podfuk s titulkem, ale tahle věta z příběhu čtenářky Lalici mne rozesmála.

Když zalovím v paměti, těch dobrodružství bylo opravdu hodně. Některá byla nenadálá, jiná očekávaná, další byla jak se říká fakt „ hustá“.

Z některých jsem se nevzpamatovala dodnes. Těm vévodí můj muž, kterého jsem si stopla na
lokomotívě a válčíme spolu už víc jak 30 let.
Jsem zrozenec Vah, tudíž se snažím řešit občas nejen své průšvihy,ale i rodinných příslušníků, známých či příbuzných.
Největší dobdrodružstvé mého života začalo před více než rokem  ztrátou dlouholetého zaměstnání. Najednou jsem nevěděla, jak dál, co mám dělat, čím se zaobírat, protože po zkušenostech známých, najít si opět místo , to by se rovnalo spíše zázraku. Samozřejmě, že i to jsem zkoušela.

Pak přišla dcera s myšlenou, napsat si přes internet přihlášku k vysokoškolskému studiu. Už vypsat všechny nacionále a zaplatit bankovním převodem, byl ode mně nadlidský výkon. Nejsem příznivec techniky a PC  jsem
brala jen jako zábavu a možnost rozšiřovat si obzory.

Na zkoušky jsme se připravovaly spolu a obě jsme byly na školu přijaté.  A teď nastala doba toho velkého dobrodružství, kdy jsem se musela naučit za pochodu vypracovávat seminárky, hlásit se ke zkouškám, registrovat si předměty. Přiznám se bez mučení, že jsem si i pobrečela.

Pak přišla doba odmítací: jsem k ničemu,  nerozuním filozofii ani právu, nebudu stačit temtu většině daleko mladších spolužáků. A ejhle, na přednáškách  si připadám  jako studentka před 35 lety, poznávám sebe samu,ale také svou dceru. Vždyť byla 10 let víc než tisíc kilometrů vzdálená od své mámy.

Poznávám i své syny, kteří mi neustále radí, nevzdávaje to, bojuj a také svého muže, který mně občas večer odváží z přednášky a kontroluje mi pravidelně index. A v práci se chlubí kolegům: Heč, já nepotřebuji ani Viagru ani „ Mamachuanu“,vždyť spím se studentkou!

Naučila jsem se, že zadarmo ničeho nedosáhnu a že vzdávat se na začátku cesty, není to správné řešení.Paradoxně mi moje nezaměstnanost otevřela nové obzory a já věřím, že pokud  vytrvám, najdu i zaměstnání, po jakém jsem celý život snila, ale z důvodu své pohodlnosti či vytíženosti , se k němu nikdy
nedostala.

Zítra nás s dcerou čeká jedna z posledních zkoušek. Připadám si úplně dutá a nám slabší žaludeční nevolnost.
Ale ráno určitě vstanu, připravím nám do batůžku svačinku i pitíčko a odpoledne vyrazíme a pokusíme se zvítězit!
zdraví

lalica


 

Děkuji lalico za Váš úžasný text plný optimismu. Obdivuji Vás a přeju, ať zítra uspějete.

I takováto dobrodružství můžete svěřit našemu e-mailu k tématu:

Jaké bylo vaše největší dobrodružství ?

redakce@zena-in.cz

A pro jednu z vás, jejíž příspěvek se mi bude nejvíc líbit, mám připraven dárek: Vichy Liftactiv Derm Source Denní krém pro normální a smíšenou pleť 50 ml v hodnotě 750 Kč. Abyste při vašich dobrodružstvích byly krásné...

Vichy

Reklama