V životě jsou věci, které vás nikdo nenaučí, které musíte objevit a naučit se sama. Pokud byste řekla, že jednou z těch věcí je sex a všechno to, co k němu patří, mýlíte se.

Možná jste už také slyšela o sex koučinku. Co to vlastně je a jak všechno probíhá? Co můžete udělat pro to, abyste byla lepší milenkou, aby váš muž byl lepším milencem, nebo abyste si oba své intimní chvilky užili ještě víc? Tyto otázky i mnohé jiné můžete položit právě teď jediné české koučce Julii Gaie Poupětové v diskuzi pod článkem.

Něco málo o sex koučinku

Protože sex koučink byla donedávna věc docela neznámá i pro mě, vydala jsem se před časem za Julií Poupětovou, abych zjistila, oč vlastně jde. Seznamte se s tímto oborem v našem krátkém „předrozhovoru“.

Co je to sexkoučink?
 Vlastně je to povídání v tom smyslu, že klient nebo pár přijde a hledá možnosti, jak vyřešit neshody či obtíže v sexuálním životě. Většinou klientům často scházejí znalosti nebo nové dovednosti, díky kterým by mohli zvládnout aktuální překážky a posunout se dál tak, aby mohli prožívat všechny vnější i vnitřní hodnoty sexuálního života. Během sezení zjišťujeme, jestli jsou překážky v oblasti srdce, hlavy, zda to není emoční záležitost či třeba i duševní věc. Díváme se na to, jestli klient potřebuje načerpat inspiraci nebo třeba  nebo třeba zlepšit vztah ke svému vlastnímu tělu a tím si také zvýšit sebevědomí. Koučování v každém případě není poradenství ani mentoring, čili jako kouč nedávám rady. Cestu  a směr koučování vždy určuje klient sám. Já mohu stručně vysvětlit klientovi detaily anatomie či seznámit třeba s nějakou zajímavou erotickou pomůckou, či je nasměrovat na další možnosti rozvoje v rámci koučovacího programu, ale rozhodnutí o tom, jaký další krok je na řadě volí vždy klient sám.

gaia

Jak konkrétně dokážete lidem pomoci?
Společně  s klienty hledáme nové cesty a úhly pohledu na situaci. Klient může díky koučování získat nové dovednosti, které potřebuje k tomu, aby uměl lépe pracovat se svým tělem a erotickým vzrušením. Rozsah témat je široký. Někdy pomůže zlepšení masturbačních či dotekových technik, někdy je to schopnost relaxovat uprostřed vzrušení nebo se umět uvolnit a plně přijímat od partnera, někdy jsou to psychologické bloky a potom sahám do různých technik aplikované psychologie či vizualizačních technik. Trénujeme i kreativitu  například při zlepšování dovedností komunikace s partnerem. Pak to mohou být třeba i specifické situace, kdy klienti hledají něco nového, co by se jim líbilo, co by chtěli vyzkoušet, ale neví, jak se k takovému zážitku osmělit či jak to třeba sdílet s partnerem. Pro takové situace existuje možnosti seznámit se s nejrůznějšími komunitami či navštívit specializované prodejny a i zde může být sex kouč nápomocen.

Jaký je rozdíl mezi koučinkem a sexuologickou poradnou?
Sex koučink se liší především přístupem. Sexuolog léčí a při návštěvě se snaží především stanovit diagnózu a poté doporučit pacientovi léčbu. Při spolupráci s koučem není cíl předem stanoven, určuje si jej klient sám. Koučování se zaměřuje hlavně na pozitivní možnosti a další osobní rozvoj klienta, ať už je na své cestě kdekoli.

foto zdroj: http://www.sex-koucink.cz/sexkouc.php

Ptejte se sex koučky!

Chcete něco vědět? Chcete se na něco zeptat sex koučky Julie Poupětové? Máte příležitost. Pište své otázky do diskuze pod tímto článkem. Na vaše dotazy koučka v blízké době odpoví.

Reklama