Když máte smysl pro humor, je i sousedské soužití k přežití. Přečtěte si vtipný příspěvek od čtenářky enka1, za který děkujeme.

Hezký sousedský den. Nemám se sousedy špatné zkušenosti. Myslím, že je to hlavně díky mně. Jsem totiž bezproblémová, milá, chápající, úslužná, velice ochotná a až neuvěřitelně skromná. A tak napíšu jen dvě příhody, které mi utkvěly  v paměti, snad úsměvné a možná trochu pobaví.

První je ze starého baráku. Měli jsme na nástěnce upozornění (s prominutím ceduli jak kráva), že příští den nepoteče teplá voda. Sousedka z patra nad námi, moc pěkná ale poněkud prostší, si zřejmě myslela, že neumíme číst a šla to všem partajím oznámit. Když zazvonila u nás a s děsem v očích mi tu krutou novinu sdělila, odpověděla jsem jí: "Jéžiš, tak to si ji budem muset napustit do hrnců. " "Nó jo," kývla hlavou a na třetím schodě jí došlo,"ale to nám vystydne?!" "Tak se na to vykašlem,"odpověděla jsem a dlouho se pak, za zavřenými dveřmi žulila.

Po letech jsme se museli stěhovat. Nový dům, všichni noví nájemníci, úklid na patrech jsme si měli domluvit sami. První setkání s mou skvělou sousedkou vypadalo následovně:

Ona:"Tak jak to s tím uklizením uděláme?"

Já:"Beru si druhý úterý v dubnu."

Oona bez mrknutí oka:"Tak já třetí čtvrtek v září," a zapadly jsme do svých bytů.

Později jsme se domluvily, jak jsme si za dveřmi oddychly - sláva, stejný humor, ostatní už půjde. Dodneška opravdu jde.

Samé dobré sousedy přeje enka1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je fajn, ale stejný nebo alespoň podobný smysl pro humor musí mít obě strany.

Jaké máte zkušenosti vy, milé ženy-in?

Vzpomenete si na nějakou vtipnou příhodu se sousedkou, sousedem, nebo sousedy? Tak nám ji napište, ať se pobavíme, sousedské téma ještě nekončí.

redakce@zena-in.cz

Soutěž: FQINJ

Reklama