Neposlušným kočkám a psům v Česku odzvonilo. Zábavný edukativní cyklus Kočka není pes, který vstupuje do života domácích mazlíčků a především jejich majitelů, začíná v sobotu 7. ledna v 17.55 hodin na obrazovkách ČT1. Chovatelům v něm bude radit kynolog Rudolf Desenský a specialistka na chování koček Klára Vodičková.

neposlusni

V České republice je chováno přes dva miliony psů a přes jeden milion koček. Ne všichni majitelé s nimi ale dokážou snadno vyjít. „Náš pořad nejen poradí  majitelům  domácích mazlíčků, jak mají  své kočky a psy vychovávat, ale měl by také pomoci vychovat samotné majitele k tomu, aby se naučili se zvířaty správně jednat, což není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová, v jejíž tvůrčí producentské skupině pořad vznikl.

Psí psycholog Rudolf Desenský a specialistka na trénink koček Klára Vodičková budou v rámci pořadu pomáhat majitelům zvířat, kteří si už se svými mazlíčky nevědí rady. Pořad se snaží proniknout do podstaty mnohdy velice problematických vztahů mezi člověkem a zvířetem a poskytnout srozumitelný návod, jak je napravit. Klade také důraz na to, aby si majitelé uvědomili, jaké zvíře si mají vybrat s ohledem na způsob života rodiny – to vše tak, aby se předem vyhnuli případným problémům.

pejsci

Náprava mazlíčků v přímém přenosu je tak skoro vždy nápravou majitelů. Ale jak říkají oba odborníci: „není neřešitelných problémů.“ „Nejčastější chybou lidí je nesprávné vnímání psů, kdy jim přisuzují mnoho lidských vlastností. Mnozí si myslí, že rozumí všemu, co se jim řekne, a vyžadují po nich i to, co by je měli nejprve metodicky naučit,“ říká „zaříkávač“ psů Rudolf Desenský. „Kočka je šelma, lovec, takže nejčastěji se u koček můžeme setkat s agresí hravou, kdy kočka loví svého majitele, protože se doma jednoduše nudí a potřebuje ze sebe dostat ven přebytečnou energii, kterou nastřádala dlouhým celodenním spánkem,“ doplňuje jej Klára Vodičková, která se specializuje na chování kočkovitých šelem.

Reklama