Před třemi roky jsme si pořídili do naší rodiny čtvrtého člena - malou chlupatou bílou kuličku - štěně Westíka.

Po prvním půlroce, kdy jsme bojovali s tím, kdo toho víc vydrží, neustálých loužičkách po celém bytě a roztrhaných bačkorách, poškrábaných stěnách a vytí našeho miláčka, kdykoliv jsme se někdo z rodiny vzdálili, můžu rozhodně prohlásit, že nikdo z nás nelituje počátečních nesnází a Andíčka všichni milujeme.

Snažíme se ho i vychovávat, aby poslouchal, aportoval atd., ale někdy nevím, zda poslouchá on nás, nebo mi jeho. Je to náš první pejsek, takže jsme udělali ve výchově i nějaké ty chybičky, jako že rád žebrá u stolu o jídlo (a vždycky něco dostane), leží v obýváku na sedačce (a vždycky má to nejlepší místo), v pelíšku se mu moc nelíbí spát (a tak občas vyskočí k nám do postele a spí nám v nohách, což je opravdu moc příjemné, pěkně totiž zahřeje mé neustále studené nohy).

Můžu tedy s určitostí prohlásit, že si nás doslova a do písmene omotal kolem své tlapky a máme ho jako své druhé dítko, které nám bohužel nebylo přáno. Dcera se o něho stará příkladně a chodí bez donucení každý den venčit. Má také zásluhu na tom, že i já, celkem lenoška, chodím obden na delší procházky do přírody, které pejsek miluje a já si u nich krásně vyčistím hlavu a taky zlepším kondičku, protože Andík jako pořádný rošťák - chce běhat, aportovat a skotačit, a tak mi nezbývá než pohnout svým lenivým zadkem a dovádět s ním.

Osobně můžu prohlásit, že svědomitě sbíráme exkrementy svého miláčka a vůbec nechápu lidi, kteří tak nečiní. Samotnou mě dost rozčiluje, když se musím na chodnících vyhýbat psím výkalům, večer se bát vůbec jít po chodníku, abych do něčeho podobného nešlápla.

U nás to vypadá tak, že máme všichni po bundách igelitové sáčky a bez nich bychom ani nevyšli ven. Akorát se mi už několikrát stalo, že jsem pak oděvy prala v pračce i s pytlíky, a tak teď svědomitě před každým praním prohlížím všechny kapsy v kalhotách a bundách.

Všem, kterým je smutno, jsou osamělí nebo líní chodit na procházky, všem, kteří chtějí získat lásku ke zvířatům, všem, kteří chtějí mít oddaného kamaráda a přítele do nepohody, který je vždy připravený na pomazlení a podrbání, všem, kteří se nemají komu svěřit (protože psík je i dobrá zpovědní vrba, naslouchá a nikdy neprotestuje), všem, kteří chtějí mít vděčného strávníka, všem těm doporučuji si pejska pořídit.

Všem, kteří si chtějí pejska pořídit jenom jako dekoraci nebo proto, že je v současné době v módě, všem takovým vzkazuji, nikdy si pejska nepořizujte, bude trpět on i jeho psí dušička a budete trpět i vy, protože vyžaduje lásku, péči a pozornost.

Vaše Helip


Je jedno, že si vás Andík omotal kolem tlapky. Je právoplatným členem rodiny. A s "dekorací" naprosto souhlasím.
Posloucháte svého "miláčka"?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama