Dneska tu máme skoro samé manžely - poklady. I tento příspěvek od čtenářky eli.emanuela je samá chvála.

Máte pravdu, domácnost není jen ženy. Ale ne všichni chlapi to tak vidí. :-)


Nepomáhá mi

Můj drahý mi doma nepomáhá. Nemám to ráda, to „pomáhat ženě v domácnosti“. Copak to není i jeho domácnost? Oba partneři by se na chodu domácnosti měli podílet. Nemusí to být rovným dílem, ale tak, jak to vyžaduje situace. Když je žena na mateřské, má víc možností doma něco udělat, než když jde ráno do práce, pak rozváží děti do kroužků a domů přijde unavená až v sedm večer.

Já i můj drahý se na chodu domácnosti podílíme. Oba dva pak uklízíme, pereme, střídáme se ve vaření, staráme se o děti... Některé činnosti máme přerozděleny, muž se stará o auto, já zas umývám nádobí. Muž se stará o účty, já zase vyřizuji vše potřebné spojené se školkou, školou, doktory. Na tom zbytku se podílíme dle toho, kolik toho má který z nás aktuálně k práci. Nemusí umývat podlahu, stejně tak jako mně nenutí opravit rozbitou skříň. Raději budu doma uklízet a starost o účty přenechám svému muži. I to totiž považuji za práci „doma“, práci pro naši rodinu. Nepočítám do toho jen úklid a opravy v našem bytě, ale i to ostatní, co s chodem rodiny souvisí - účty, revize kotle, auto...

Neumím si představit žít s někým, kdo zapomene dát dítěti jídlo, kdo si myslí, že žena musí po práci ještě vařit večeři pro celou rodinu a o vše se postarat a podobně. Vím, že když onemocním, o děti i domácnost bude postaráno. Stejně tak bych nechtěla žít s někým, koho bych si „musela vychovat“ - naučit ho, že má umýt nádobí, uvařit..., když já zrovna nemohu.

Jsem ráda, že mám právě takového muže, jakého mám. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A co vy, milé ženy-in? Jak jste na tom? Napište mi, budu se těšit.

Téma dnešního dne zní: S čím vám doma pomáhá partner?

Pište, jedna z vás může opět vyhrát. A co? Tentokrát pomocníky do kuchyně a koupelny Max San: odmašťovač do kuchyně a tekutý čistící prostředek s dezinfekčním účinkem. A k tomu ještě antiperspirant Dove pure. Pište dnes do 14.30 hodin. Těším se na vaše příspěvky.

  • Adresa: redakce@zena-in.cz
  • Heslo: POMOC DOMA

pomoc

Reklama