Dnešní téma mě zaujalo, protože...

... Nepodobám se rodičům...

Světlé vlasy v rodině tmavovlasých rodičů mě donutily pamatovat si oblíbený fór všeho příbuzenstva, a sice že jsem asi kominíkova, což mi v dětské hlavě vrtalo dodnes. Dokonce si pamatuji, že občas chodil k babičce za mého dětství opravdu kominík vymetat komíny a já už nebyla hlavička hloupá. Tudíž jsem se dívala, nedívá-li se nejprve na mě, a poté i na maminku kominík nějak divně, oulisně nebo tak podobně. Každopádně se mi jako potenciální otec ten chlap nikdy nelíbil.

Vlasy mi časem ztmavly na špinavý blond odstín, což mě štvalo asi nejvíc, protože koho by těšilo, že o něm před příbuzenskými slezinami říkají, že má spíš „špinavý blond vlasy". Hned, jak to bylo možné, objevila jsem barvy na vlasy a vrátila se k čistým blond vlasům. Bylo mi tak nějak „čistěji".

Ovšem podezření, že nejsem jejich jsem měla celé dětství, povahou a svými zájmy jsem nebyla ani po jednom. Já, odjakživý knihomol jsem se vylíhla v rodině, která knížky považuje za zbytečnost hodnou leda tak zátopu v kamnech. Já, která strávila hodiny blaha nad slohovkami, se vylíhla v rodině, která tráví hodiny nad slohem vánočního přání na pohled...Já, která nesnáším zabijačky, jsem se vylíhla v rodině, která je miluje, prasata, králíci, slepice, ba i kozy jsou jen zvířata pro konzum. Tak jsem se povahově nějak zvrtla, jsem spíš mírné stvoření, trpělivosti mám někdy až moc...

S odstupem let se vidím povahově spíš ve své babičce, která do celkového ladění našeho rodu také moc nezapadá...a máme mnoho společné.

Komu se podobají moje děti? To řeší sousedi, příbuzní, my ne... je nám to srdečně jedno. My víme, že jsou naše a jací budou, to nechám na nich samotných... Snad jen si tajně přeji, ať ty geny z nás vysály to lepší a to jim daly do vínku.

RenataP

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Posílejte mi dnes příběhy a fotky o své příbuzenské podobnosti. Máte bratra, který vám z oka vypadl? Dědečka? Bojíte se, že jednou vaše děti budou po vašich rodičích? To všechno mě zajímá! Vaše strachy, radosti i humorné historky, ideálně doložené fotkou, anebo naopak vaše fotky a fotky vašich příbuzných doložené krátkým komentářem, čekám pod heslem „Pribuzenska podoba“ na e-mailu: redakce@zena-in.cz. Nejlepší příspěvek oceníme malým dárkem!


D) Maska halloweeonského večírku.

Reklama