Pomalu se blíží začátek nového školního roku a všichni zodpovědní rodiče prvňáčků již teď začínají přemýšlet nad tím, jak vybrat svým potomkům vhodnou tašku do školy. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství nejrůznějších aktovek a batohů, ale ne všechny mají ty správné vlastnosti. Pokud chcete svému školáčkovi opatřit opravdu kvalitní „kousek“, buďte obezřetní a řiďte se při výběru několika ověřenými radami.

Anatomicky tvarovaná záda pro zdravou páteř

Školní taška by měla vždy mít anatomicky tvarovaná záda. Vyztužení zadní strany a dostatečně široké popruhy totiž napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře. Myslete také na hmotnost aktovky či batohu, ta by vždy měla být co nejnižší. Důležité je také kontrolovat, zda dítě v tašce nenosí nepotřebné věci, které zbytečně zvyšují váhu tašky.

Bezpečnost nade vše

LEASYNJelikož školní taška děti doprovází na jejich každodenních cestách do školy i ze školy, je nutné, aby byla vybavena minimálně kvalitními prvky pasivní bezpečnosti pro silniční provoz. Jedině tak totiž bude školák na ulici dobře vidět i za šera nebo tmy. Lepší je pak samozřejmě volit takové modely, které kombinují pasivní i aktivní bezpečností prvky.

V oblasti aktivních bezpečnostních prvků letos došlo k významné inovaci. Společnost LEASYN jako první výrobce začala montovat do školních batohů nové světlovodné pásky Smart Strap. Jedná se o „hadičky“ ze světlovodného optického vlákna, které jsou napojeny na zdroj s baterií a po zapnutí jasně svítí.  Díky této nové technologii je školák vidět až na vzdálenost jednoho kilometru.

Nepromokavý materiál

Podstatný je také druh materiálu, ze kterého je školní zavazadlo vyrobené. Vždy volte takový batoh či aktovku, který je zhotoven z nepromokavého materiálu. Jedině tak budete mít jistotu, že vašemu školáčkovi nenamoknou učebnice a nerozpijí se mu jedničky v žákovské knížce.

Praktické vychytávky

Školní taška či aktovka by měla disponovat dostatečným počtem přihrádek a kapes. Díky nim si školák může vhodně uspořádat učebnice, sešity a další pomůcky. Na těžké věci je pak vhodné mít tašku vybavenou přihrádkou co nejblíže zádům. Důležité je také dno tašky, to by mělo být pevné, aby taška nepřepadávala. Vhodné je pak i další příslušenství jako například pevné poutko na pohodlné přenášení v ruce či postranní kapsa na svačinu a pití.

Nadčasový design

Dětem záleží především na vzhledu školního batohu či aktovky. Je tedy vhodné, aby se nákupu účastnily společně s vámi. Jedině tak totiž vyberete takové školní zavazadlo, které bude váš školáček každý den hrdě nosit na zádech. Ideálně se vždy snažte volit nadčasové motivy, ty totiž jen tak nevyjdou z módy a školák se za ně nebude stydět ani další školní rok.

Tip na závě
Školní batoh Leon Lux s motivem Jurassic

Nepromokavý batoh s motivem dinosaurů si zamilují kluci i holčičky. Batůžek je vybaven jak pasivními bezpečnostními prvky, tak i systémem pásků Smart Strap. Školáci pak uvítají také praktické kapsy a velký úložný prostor, kam se kromě školních pomůcek vejdou i jiné poklady. 

LEASYN

Cena s technologií Smart Strap: 1 700 Kč, LEASYN, www.leasyn.cz

Cena bez technologie Smart Strap: 1 335 Kč, LEASYN, www.leasyn.cz

Reklama