Jak se říká, zdraví máme pouze jedno, a proto si ho musíme chránit. Důležité je na toto pravidlo myslet i ve chvíli, kdy se pustíte do jakékoliv práce se zahradní technikou. Prevence je jedním ze základních pravidel bezpečnosti práce, které pomáhá předcházet nepříjemným zraněním. Na kolo už si dnes také každý bere přilbu. Husqvarna nabízí široký sortiment ochranných pomůcek pro profesionály i hobby uživatele prověřený mnohaletou praxí.

Vezmeme to od podlahy. Základem je totiž pevná obuv s protiskluzovou podrážkou a ocelí vyztuženou špičkou. Při práci na zahradě nebo v travnatém terénu to platí dvojnásob. Stejně tak je důležité mít nohy v suchu a pohodlí, a proto u pracovní obuvi jistě oceníte i voděodolnost, kterou nabízí moderní a inovativní textilní materiály. Společnost Husqvarna vyrábí produkty z materiálů splňujících požadované bezpečnostní normy a výrobky jsou testovány v souladu s příslušnými mezinárodními předpisy.

Husqarna

Speciální materiály s tzv. neprořezovou úpravou poskytují bezpečnou ochranu i při práci s motorovou pilou. Jejich konstrukce je založena na několika vrstvách velmi dlouhých vláken, která se v případě kontaktu s roztočeným řetězem pily okamžitě namotají do řetězu a zastaví jej, tím zabrání vážnějšímu zranění. Protipořezovou ochranu tak najdete i u kalhot nebo návleků a pracovních rukavic. Rozhodně už dnes neplatí, že oblečení s touto úpravou je robustní, nemoderní a drahé.

„Při práci se zahradní technikou jako sekání trávy a řezání dřeva nebo zastřihávání živých plotů často odletují malé kousky materiálu nebo kamínky, a tak je důležité chránit si také zrak ochrannými brýlemi. Speciální typy nasadíte i přes dioptrické brýle. Bezpečnou ochranu celého obličeje zajistí ochranný štít z plexiskla nebo pevné síťky, který je spojený se sluchátky nebo je součástí celé přilby a ochrání tak celou hlavu,“ upozorňuje Tomáš Nevečeřal, produktový specialista Husqvarna a dodává: „Zahradní stroje s benzinovým motorem jsou při práci také hlučné. Poškození sluchu hlukem je nevratné a hluk při práci způsobuje únavu, a tak nezapomínejte ani na ochranu uší. Při práci můžete poslouchat i hudbu díky zabudovanému FM rádiu. Nebo můžete zkusit stroje z benzinovým motorem vyměnit za akumulátorové, které působí menší hluk a jsou šetrnější i k životnímu prostředí.“

Investice do kvalitního bezpečnostního vybavení se vyplatí, protože zdraví si nelze koupit. Když pracujete sami, ať už na zahradě nebo v lese, je dobré mít vždy po ruce také mobilní telefon pro přivolání pomoci, a lékárničku se základním vybavením pro první pomoci. Poskytnout základní první pomoc podle svých schopností a sil by měl zvládnout každý z nás.

Značka Husqvarna nabízí široký sortiment ochranného oblečení vhodného pro různé druhy prací - řada Technical  je určena k profesionálnímu použití, řada Functional je vhodná pro práci v náročném prostředí a řada Classic je ideální volbou pro každého uživatele zahradních. Husqvarna myslí na bezpečnost svých zákazníků. V období od 15. února do 12. července 2017 můžete u autorizovaných prodejců využít tradiční akci „Bezpečně s Husqvarnou“. Při zakoupení vybraných výrobků získáte jako dárek i základní ochranné pomůcky pro bezpečnou práci.

logo

www.husqvarna.cz

Reklama