Kateřina BrožováPromyšlený tah? Že by vsadila sociální demokracie na blondýnky?

Po půvabné plavovlásce Aleně Borůvkové, kterou nominovala do čela na post svojí místopředsedkyně, teď nabídla místo na kandidátce do předčasných říjnových voleb herečce Kateřině Brožové!

Svůdná kamarádka předsedy Jiřího Paroubka a jeho (blonďaté) manželky Petry, známá například z televizního seriálu Pojišťovna štěstí, prý nabídku potvrdila.

ČSSD chce herečku nasadit na kandidátku v Ústeckém kraji na jednom z předních míst.

Nabídku Brožová dostala od předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka, který byl v tomto volebním regionu lídrem před třemi lety a chystá se tam kandidovat znovu.

Kateřina Brožová„Mile mne to překvapilo. Netajím se tím, že se sociální demokracií sympatizuji a že tuto stranu podporuji,“ vyjádřila se herečka, která už v několika posledních kampaních ČSSD podporovala.

Brožová dodala, že zatím nemá v úmyslu stát se členkou ČSSD. Pokud by se do sněmovny dostala, ráda by se věnovala například kultuře.

Šéf ČSSD si pochvaloval, že Brožová má podobné názory jako sociální demokracie.

„Paní Kateřina Brožová s námi dlouhodobě spolupracuje. Má podobné názory, jako jsou názory ČSSD. Určitě by chtěla pracovat pro českou kulturu,“ uvedl Paroubek.

Severočeští poslanci ale Paroubkovo nadšení pro Brožovou nesdílejí. Bojí se prý, že by se kvůli ní do sněmovny nemuseli dostat.

Za ČSSD bude nejspíš kandidovat do sněmovny také vítěz olympiády v Naganu hokejista Jiří Šlégr, který je jedním z největších sponzorů ČSSD. (Ale není blondýna...)

Reklama