svetr

Pestrobarevné svetry s nepravidelnými oky, tak trochu vytahané a nepodařené, jsou teď nejvíc in. Zkušené, zručné a takřka profesionální pletařky asi polévá horko. Ale já se za všechny amatérky, co se nikdy nenaučily cvakat jehlicemi, jako když bičem mrská, moc přimlouvám, neboť se počítám mezi ně.

Přes veškerou snahu byly moje pleteniny vždycky nepodarky. Tuhé jako koberec nebo děravé jako síť.  Ale co mi zbývalo, když jsem chtěla každou chvíli nový svetr. A hlavně rychle. A tak jsem si k tomu umanutě sedla, první den upletla přednici, druhý den záda a třetí rukávy. Co na tom, že byl jeden kratší nebo užší než druhý, že při sešívání díly nějak zvlášť nepasovaly a že jsem průkrčníkem sotva protáhla hlavu? Vždyť jsem to říkala, byly to nepodarky, ale s tím jsem si hlavu nelámala.

svetr

Po prvním vyprání se ze svetru staly minišaty ne nepodobné svěrací kazajce a putovaly na dno skříně. No a dnes bych s nimi možná honila vodu, jak se říká. Ale kdeže je jim konec?

Mám oprášit stará klubka a jehlice a zkusit to známé hladce, obrace, nahodit, sejmout…? Takový svetr, jako vidíte na obrázcích, bych možná i já zvládla.

svetr

Co tomu říkáte? Líbí se vám móda svetrů, které vypadají jako ze zbytků? Jste zkušená pletařka, nebo se za svou práci trochu stydíte? Kdo vás naučil plést? Myslíte si, že pletení je dnes už přežitek, nebo zažívá renesanci?

Reklama