bo1.jpg

Déle čerstvé a plné vitamínů
Různé druhy potravin vyžadují různé podmínky skladování. Suchá zóna s nízkým stupněm vlhkosti je ideální pro hygienické uložení masa a ryb. V přihrádkách s možností přizpůsobení vlhkosti zase vydrží ovoce nebo zelenina déle a plné vitamínů. Tyto zóny nabízí ve svých chladničkách například značka Bosch pod označením VitaFresh. Systém VitaFresh vytváří optimální podmínky pro uchování veškerého čerstvého jídla.

6193bfb1c98e2blobid0.jpg

Více místa pro všechny vaše potraviny
Běžná šířka chladničky je 60 cm, na trhu ale existují i širší typy. Tyto XXL chladničky o šířce 70 cm poskytují o 19 % více objemu v porovnání s běžnými modely. Pohodlně v nich uchováte i velký nákup potravin pro celou rodinu, ale také do nich vložíte celý plech, pekáč, velký vodní meloun a další objemné potraviny. V kuchyni přitom nezaberou více místa. Díky technologii Perfect Fit lze kombinované XXL chladničky Bosch umístit i do výklenků, nebo přímo ke stěně či nábytku. Nemusíte udržovat dříve požadovaný odstup, bez problémů přitom otevřete dveře i vysunete všechny šuplíky. I do 70cm výklenku tak můžete umístit volně stojící chladničku o šířce 70 cm a celý prostor využít pro uchování potravin.

bo2.jpg

Co do chladničky patří a co ne?
Pokud chceme omezit plýtvání, musíme potraviny správně uchovávat. Jste si jistí, že do chladničky patří všechny čerstvé potraviny, které přinesete z obchodu? I když většině čerstvých potravin chlad svědčí, neplatí to obecně. Studený vzduch v chladničce zabraňuje procesu dozrávání a například rajčata ztrácí svou aromatickou vůní. Proto byste je měli raději vložit do misky nebo košíku na kuchyňskou linku. Také bramborám je v chladničce až příliš velká zima a škrob se v nich chladem mění na cukr. Mohou pak mít dokonce nasládlou chuť. Pozor rovněž na bazalku, která potřebuje světlo a je velmi citlivá na chlad. V chladničce rychle vadne a ztrácí chuť. Čerstvé listy bazalky ale můžete zmrazit, například v tvořítku na kostky ledu s trochou oleje. A ani pečivo do ledničky nepatří, rychle v ní uschne. Pokud máte větší zásoby, raději ho zmrazte. Do mrazničky můžete dát i jednotlivé krajíce chleba a pak je jen rychle rozmrazit v toustovači. Do chladničky nedávejte také tropické ovoce, jako například citrusy nebo avokádo. Nevíte-li si rady, co do chladničky patří a co ne, pomohou vám chytré chladničky s integrovanými kamerami. Nejen že si můžete kdykoli a kdekoli zkontrolovat, co v chladničce máte a co chybí, ale v aplikaci Home Connect na mobilním telefonu nebo tabletu najdete i užitečné informace o jednotlivých potravinách, jejich správném uchování, tipy na recepty a další praktické návody. 

bo3.jpg

Aktuální akce:

Pokud si do 15. prosince 2021 koupíte některý z vybraných spotřebičů Bosch (v akci jsou vybrané chladničky, pračky, kombinované pračky se sušičkou a sušičky prádla), můžete získat část peněz zpět.

Podrobnější informace a podmínky najdete na registrační stránce akce-bosch.cz.

[*] ec.europa.eu/food/safety/food_waste_en

6193c02b95127obrazek.png

Reklama