Jedním z cílů projektu „DDAR – Dítě díky asistované reprodukci“, který chce pomoci lidem nalézt řešení problémů s početím dítěte, je zvýšit informovanost české veřejnosti a zabránit šíření nepravdivých mýtů. A pro informace si už nemusíte chodit do žádné ordinace. Najdete je na webu, který byl vytvořen v úzké spolupráci s lékaři, gynekology a porodníky.

Zeptejte se sama sebe. Co víte o neplodnosti, jejích příčinách či možné léčbě? Chtěla byste vědět víc? Pak právě pro vás vznikly nové internetové stránky www.stopneplodnosti.cz.

Stránky se dočkaly svého spuštění již včera - symbolicky na Den dětí. A vám mohou nabídnout nejen vše o neplodnosti, základní informace o asistované reprodukci, ale také kontakty na centra asistované reprodukce a on-line poradnu. Navíc se na stránkách můžete podílet i vy. Řeč je o sekci „Vaše zkušenosti", kde se každý může podělit o svůj příběh s ostatními návštěvníky serveru.

Odborným garantem stránek jsou lékaři specializovaní na problematiku asistované reprodukce, na dotazy v poradenské rubrice vám budou odpovídat zástupci jednotlivých center asistované reprodukce. Vznikly tak nové vysoce odborné stránky, kterým však budou rozumět i obyčejní laici.