Jsme tady s posledním článkem o vánočním cukroví. Štědrý den máme už "za pár", a přesto ještě můžeme něco málo dohonit a pár kousků cukroví můžeme na náš sváteční stůl připravit i teď. Jde o oblíbené nepečené cukroví. 

Kokosové myšky
Suroviny: 50 g ztuženého tuku, 150 g kokosu, 150 g moučkového cukru, 1 bílek, 3 lžíce rumu.

Postup: Kokos přemeleme na masovém mlýnku. Pokud se nám nechce, tak místo strouhaného kokosu koupíme v obchodě kokosovou moučku. Potom mletí odpadá. Tuk utřeme s bílkem a rumem, přidáme kokos a cukr a všechno pořádně promícháme do hladké, dobře zpracovatelné hmoty.

Z té potom tvoříme válečky, tělíčka myšek, které potřeme bílkem a sypeme kokosem. Místo oušek vpíchneme půlky mandlí a očička vytvoříme kapkami čokolády. Po zaschnutí můžeme uložit do krabice.
(Paní domu)

Z nabídky zvířátek pro vás máme připravené také Kokosové tučňáky od lenošky. Na jejich výrobu si pozvěte děti, které to tentokrát bude v kuchyni určitě bavit!

Mandlové "Toffife"
Suroviny:
2,5 dl smetany, 12,5 dkg krupicového cukru, 3 dkg másla, 1 lžička medu, 10 dkg loupaných mandlí, mléčná čokoláda.
Postup: Svaříme dohusta smetanu, cukr, máslo a med. Přidáme loupané mandle. Lžičkou vykrajujeme malé kousky, klademe je na alobal, zalijeme čokoládou a necháme v chladnu ztuhnout.
(Vánoční recepty/Lidové recepty)

V oblibě jsou také nejrůznější druhy nepečených kuliček, které nejdříve tvarujeme, poté obalujeme a nakonec uložíme do papírových košíčků.

Kuličky "Rafaelo"
Suroviny:
20 dkg cukru moučka, 25 dkg tuku Iva, 1 dl vody, 1 vanilkový cukr, 25 dkg sušeného mléka, 12 dkg kokosové moučky, loupané mandle, strouhaný kokos.
Postup: Cukr, Ivu, vodu a vanilkový cukr smícháme a zahříváme do rozpuštění tuku. Do vychladlé směsi přidáme sušené mléko a kokosovou moučku. Důkladně promícháme a necháme v chladu ztuhnout. Poté tvarujeme kuličky, do kterých ukryjeme oloupanou mandli. Nakonec ještě obalíme ve strouhaném kokosu.

Mezi základní recepty patří recept na Čokoládové kuličky.

Když máte raději více kokosu, vyzkoušejte Kokosové kuličky nebo Kokosové kuličky s rumem.

Velice dobré, i když trošičku pracnější, jsou Nugátové koule od kytičky. Další plněné jsou i Rumové kuličky s kokosem.

Jako poslední vám nabídneme Tatrankové koule, které jsou jednoduché a moc chutné.

Další recepty na nepečené dobroty najdete TADY!

 

Reklama