Rumové špičky

120 g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 100 g sušeného mléka, 2 lžíce rumu, 250 g vlašských ořechů, 250 g mletých piškotů, 40 celých piškotů, 4-5 kandovaných višní
Poleva:
100 g čokolády na vaření, 40 g ztuženého tuku

Moučkový a vanilkový cukr, sušené mléko a rum zalijeme 400 ml vody a důkladně promícháme. Vložíme do vodní lázně a při mírné teplotě za stálého míchání mírně zahříváme. Sejmeme z plotýnky a vmícháme mleté ořechy a mleté piškoty a dobře promícháme. Ořechovou směsí naplníme zdobicí sáček a nastříkáme ji na celé piškoty do tvaru špiček. Vyskládáme na tácek a dáme na 30 minut do chladničky. Na polevu rozehřejeme ve vodní lázni tuk, nalámeme do něj čokoládu a vymícháme hladkou polevu, kterou přeléváme vychladlé špičky. Nakonec je ozdobíme kouskem kandované višně. Až do  podávání uchováváme v chladu.


Krémová hnízda

200 ml mléka, 120 g moučkového cukru, 4 žloutky, 100 g čokolády, 100 g másla, 2 lžíce rumu, 100g lískových oříšků, 80 g piškotů
10 ml mléka, kokos na obalení, meruňková marmeláda, mandle na ozdobení

V mléce rozmícháme cukr, žloutky a na kousky rozlámanou čokoládu. Připravenou směs uvaříme ve vodní lázni za stálého míchání na hustý krém, který necháme vychladnout. Změklé máslo smícháme s vychladlým krémem. Přidáme oříšky, lžíci rumu, rozdrobené piškoty a podle potřeby mléko. Vše prohněteme a vytvoříme vláčné těsto. Z těsta tvarujeme koule, v každé z nich uděláme důlek a obalíme v kokosu. Důlky naplníme marmeládou, do které zapíchneme nakrájené mandle. Hotová hnízda dáme ztuhnout do chladničky.


Rumové kuličky

400 g keksů (dávám Bebe) nastrouháme nebo pomeleme, přidáme 200 g moučkového cukru, 60 g kakaa, 250 g stoprocentního tuku (dávám i Heru), a pak tvoříme kuličky, pokud se těsto drobí, přidáme rum :-)). Kuličky do rána na plechu ztvrdnou.


Kokosová roláda nepečená

500 g piškotů, 100 g moučk. cukru, 3 lžíce kakaa, 2 lžíce medu, 2 lžíce rumu, 1 vanilk. Cukr, vařená instantní káva (bylo jí skoro 0,5l!!!)
Náplň:
100 g másla, 100 g moučkového cukru, 100 g kokosu, 1 žloutek, kokos na obalení rolády

Ze surovin vypracujeme těsto a kávu přilíváme podle hustoty těsta. ROZDĚLÍME NA 2 DÍLY. Rozválíme mezi pečicím papírem plát. Pomažeme náplní, stočíme, obalíme v kokosu, zabalíme do alobalu a dáme do chladu.

 

miMILLI

Díky, dostanete nášup 2000 bodů do VVS!

 

Reklama