Že mobilní telefony zcela ovládly svět, o tom není pochyb. Kdo nemá mobil, jako by nebyl. Dříve používané rčení, vzniklé spíše ze závisti, že mobil má každý debil, už dávno neplatí. Protože mobil je dnes nezbytnou součástí i moudrých lidí. Ovšem mladá maminka v tramvaji „debil“ byla.

Představte si poloprázdnou tramvaj a vzadu, v části pro kočárky, mladou maminku. Jedno dítě v kočáře, druhé, asi čtyřleté, různě pobíhající a pokřikující po tramvaji. A maminka? Nevidí, neslyší, jednou rukou drží kočár, druhou zuřivě smskuje.

ilustrační foto

 

Absolutně ji nezajímá, co její prvorozené dítě dělá. Skáče po volných sedadlech, vyplazuje jazyk na cestující, chvíli sedí i na schodech a nejunikátnějším počinem tohoto rozverného dítka bylo, když se prostě rozhodlo na jedné ze zastávek vystoupit. Kdyby spolucestující matku neupozornili, že jí ten malý capart vystupuje, tak by si toho snad ani nevšimla.
Vynadá mu – a smskuje dál.

Zajímalo by mě, co tak neodkladně nutného musela ona „matka“ desítkami sms vyřešit, že ji ani její vlastní dítě nezajímalo.
A ještě zajímavější bude, až ji vyroste i to druhé, které zatím poklidně spalo v kočárku, a ona bude cestovat s oběma.
Třeba jí pak ty děti vystoupí obě a ona bude mít čas na své zuřivé smskování.
Na činnost, která zcela bourá a odcizuje vztahy mezi lidmi, vztahy mezi matkami a vlastními dětmi...

Přečtěte si také:


Soutěž o strašidla, písmeno:E

Reklama