V říši věčného ledu
Kolekce mís hovoří zcela moderním designovým jazykem a pomocí přesného brusu i vhodně zvolených barev vytváří dojem chladivé krásy. Mísy vycházejí z tvarů, které jsou pro sklo nejpřirozenější, totiž z kapky a koule. Chladivé odstíny akvamarínu, berylu i čirého křišťálu vytvářejí v kombinaci s brusem efekt ledových drahokamů. Dojem vodního prvku dotvářejí plošky po celém povrchu mísy, které vzbuzují pocit, že se díváme na ledové kry.

Dokonalá harmonie celku se skládá z tisíce detailů

Ruční práce brusiče je na těchto mísách srovnatelná s prací mistra mozaiky, který vždy hledá takový tvar kamene, jež by dokonale zapadl do kompozice celku. Díla jsou dotvářena technikou alla prima, tedy přímo brusem na skle bez předkreslení. Výsledek záleží na odhadu a smyslu pro proporce mistra brusiče, který musí propojit tisíc detailů v jeden harmonický celek.

O společnosti Moser


Společnost MOSER, a.s. je česká sklárna se sídlem v Karlových Varech, která vyrábí díla z vysoce kvalitního bezolovnatého křišťálu. Firma pokračuje v tradici exkluzivní manufaktury Moser, kterou v roce 1857 založil v Karlových Varech rytec a obchodník Ludwig Moser. Dnes patří mezi přední české exportéry a reprezentuje tak celosvětově českou sklářskou tradici. Moser je členem společenství Comité Colbert, které si klade za cíl udržet a rozvíjet tradiční rukodělnou výrobu luxusních výrobků.

Více naleznete na Moser.cz

Reklama