Čtenářka Iva K. zavzpomínala na sladkých 20 a na dlouhé pohledy, při kterých ji mrazilo v zádech. Sama neví, zda to byl flirt, ale dodnes na něj nedokáže zapomenout. Díky vám, Ivo K., krásně se to četlo, kdybych byl romantik, asi bych plakal…

Dneska tu máme krásné téma a neodolala jsem a zavzpomínala na mých sladkých dvacet let :-) Byly to léta hledání sama sebe a samozřejmě protějšku. Byla jsem sama a snažila si nějak přivydělat o prázdninách.

Pracovala jsem na brigádě v lisovnách a neuměla kolem lisu lautr nic. Prošla obvyklým školením bezpečnosti práce, ale jak ráno rozjet lis jsem se nenaučila.

To za mnou hned první den přišel mladík (Pavel) a pomohl mi. Jak viděl, že už mi to jde a nepotřebuji pomoc, zase šel po své práci. Byl strašně milý, vše se mi snažil vysvětlit a nenechal mě se plácat ve vodě jako ostatní. Přitom měl na starost hydrauliku, a nebyla to rozhodně jeho práce.

Pak už za mnou ráno chodil pravidelně a občas došel i během dne. Pokaždé si se mnou povídal a čas s ním utíkal během směny strašně rychle. Pokaždé když došel, cítila jsem mrazení a doslova gejzír jisker, které sršely mezi námi. Kolikrát jsme ani nemluvili, jen se na sebe podívali a ten pohled mluvil za vše.

Možná  byla mezi námi vzájemná přitažlivost, možná to byl od něj flirt. Nevím, koukám se na to dneska jinýma očima, ale tehdy jsem byla mladá naivní dvacítka, ale ty pocity mám v sobě stále. Každopádně když měla začít škola a končila moje poslední směna, tak mi popřál mnoho štěstí, a ať udělám maturitu.

Byl starší, rozumnější a nechtěl mi plést hlavu. Tenkrát jsem to obrečela, ale dneska mu i rozumím.

U mužů mě vždy jako první zaujme vůně a pak až jak vypadá, co říká a co má v hlavě. Na Pavla vzpomínám dodnes  jak voněl. Od té brigády jsme se nikdy neviděli. Je to škoda, ale asi bych ho už nepoznala a on mě taky ne. Určitě už má rodinu, možná tam stále pracuje.... a jako já na něj,  si na mne občas vzpomene a na rtech se mu mihne lehký úsměv.
Iva K.
Tento text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem dne je:

Jak reagujete na lichotky, flirtování a svádění od cizích mužů

Posílejte své úvahy, vzpomínky, příběhy na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A jedné z vás ještě dnes pošlu jako odměnu za příspěvek krásnou kytici. A na vaše přání i jako „Od neznámého ctitele!!!“

Tak neváhejte a pište!

Reklama