seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Do filtru vysavače
Možná vás to překvapí, ale jakmile to jednou zkusíte, už nebudete chtít jinak. Vyndejte filtr z vysavače, důkladně ho umyjte a nakapejte na něj pár kapek esenciálního oleje. Jakmile budete vysávat, nádherně vám to provoní celý byt. Vůně můžete střídat a zpříjemní to úklid. Nezapomeňte ale filtr opravdu pořádně a pravidelně čistit, aby měl olej šanci vyniknout.

Na toaletní papír
Podle Express může parfémovaný toaletní papír negativně ovlivňovat intimní zdraví a vést k análním trhlinám, mikrooděrkám, krvácení a podráždění konečníku nebo k hemeroidům. Pokud patříte k těm, kteří ho proto nekupují a nechtějí používat, ale i přesto byste chtěli cítit příjemnou vůni na toaletě, stačí nakapat 3-5 kapek esenciálního oleje do toaletní ruličky a voila, parfémovaný toaletní papír bez škodlivin je na světě.

Na provonění oblečení či bot
Jistě znáte voňavé pytlíčky, které pomáhají s provoněním šatníku, botníku nebo ložnice. Nevíme jak vy, ale my máme tu zkušenost, že velice rychle vyčichnou a není to levná záležitost. Pokud si takový pytlíček chcete vyrobit doma sami, stačí vzít vatový tampónek, na který nakapete esenciální olej, ten umístíte do libovolného pytlíčku a stačí už jen zavěsit. Po vyčichnutí přidejte dalších pár kapek. Ušetří vám to peněženku a můžete si pokaždé zvolit jinou vůni.

Na květiny
Pokud máte doma umělé či sušené květiny, určitě jste si všimli, že zejména ty levnější po čase nevoní. V tuto chvíli opět přichází na scénu esenciální olej, který vám s tímto problémem hravě pomůže.

Do krému
Esenciální olej přidejte i do krémů, mastiček nebo olejíčků, které nemají žádnou parfemaci. Pak vaši oblíbenou vůni ucítíte i na svém těle. Použijte ale jen ty, u kterých víte, že vám nezpůsobují žádnou alergickou reakci. 

Nutno podotknout, že se vyplatí investovat do kvalitních esenciálních olejů, které mají delší výdrž a jejich vůně je příjemnější.

Zdroj: autorka článku, Instagram @katerina_routova, Express

Reklama