Nikdy jsem si nemyslela, že budu na něčem závislá. Ani nemám ráda to slovo - závislost, připomíná mi drogy nebo alkohol, většinou si ho spojuju s něčím negativním. Ale tak to u většiny lidí vlastně není. Ani u mě ne. Copak je něco špatného na tom, že piju kafe?

kávaKdybych měla vysoký tlak, asi by to bylo horší, nejspíš bych se i v pití kávy omezila. Takhle to ale řešit nemusím, ostatně nepiju kafe zase tak moc, znám i v tomhle mnohem horší „závisláky“. Většinou si dávám tři hrnky denně, jen občas víc.

První kafe si skoro každý den ráno kupuju na nádraží v Řevnicích. Ve vlaku fakt chutná, zvlášť když si k tomu můžu číst knížku nebo si popovídat se známými. Další kafe zvládnu potom v práci a jedno pak doma později odpoledne. Samozřejmě sem tam si dám ještě nějaké navíc, když jdu zrovna na oběd nebo jen tak s někým „na kafe“. Je zajímavé, že to říkám při plánování většiny schůzek, i když nakonec na to kafe ani nemusí dojít.

Teď se bez kafe opravdu neobejdu, den bez něj si moc neumím představit. Ale byly doby, kdy jsem ho nepila vůbec, vlastně až do mých 28 let. Když jsem byla dítě, rodiče kafe nepili, takže jsem tento rituál v podstatě neznala, na vysoké škole mi nechutnalo, připadalo mi hořké. Pak přišlo těhotenství, kojení a zase těhotenství a kojení, to jsem podle všech lékařských doporučení s kafem nezačala. Teprve když byl Vojtovi asi rok, občas jsem si při návštěvách cukrárny dala Latte nebo cappuccino. A časem jsem začala kafe pít víc a častěji, až to došlo tak daleko, jak jsem popsala výše. Nejradši mám presso s mlékem. A už si ho ani nesladím.

Jiné závislosti, myslím, nemám. Nekouřím, alkohol taky nevyhledávám, nakupování mě nebaví, drogy jsem nikdy nezkoušela... No, vlastně ještě jednu asi mám, tedy pokud existuje závislost na knížkách. A když se obě spojí dohromady... neznám (skoro) nic lepšího!

A tak se ptám, s hrnkem kafe na stole: jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Podělte se s námi o vaše závislosti! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE. Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ZÁVISLOSTI

kafe

Reklama