Je jedno, jestli máte raději prádlo hladké, kraječkové nebo barevné. Není jedno, když dokonale nesedí. 

Proč by měly gumičky, ramínka a švy upozorňovat na tvar prádla pod vaším oblečením?
Proč byste měla mít tělo rozparcelované na faldíky jak nafukovací matraci?
Proč nosit bílé kalhotky pod bílými kalhotami (které jsou průsvitné vždycky), když to působí úplně stejně, jako byste šla po ulici jen v těch kalhotkách?
Myslíte, že je to výjimka? Bohužel spíš pravidlo.

Správné prádlo dokáže i pěkně vytvarovat naše proporce, doplnit, když něco chybí, ale i přidržet na místě, když něco moc bují. Já mám spíš ten první „problém“, ale třeba push-up podprsenky nosím výjimečně, spíš mi vyhovují bezešvé „lisované“ košíčky, které trochu objemu dodají, ale nepůsobí tak uměle.

Naštěstí už jsou ty tam časy, kdy nebyl v prádle vůbec žádný výběr. Podprsenky se šily z tuhých škrábavých materiálů a kalhotky měly jen jeden tvar. Dnes si vybere romantička, sportovkyně, svůdnice i milovnice klasiky.

Ale jaké prádlo pod jaké oblečení?

Existují určitá pravidla, i když jako ve všem záleží na naší soudnosti a vkusu.

Prádlo hladké se hodí pod průhledné a přiléhavé oblečení, které nebude vytvářet nežádoucí struktury, a nenaruší nám tak celkový dojem. Barevnosti se meze nekladou, ale platí obecně známé pravidlo, že tělové prádlo je základ, protože je můžeme nosit pod bílým oblečením a pod veškeré barevné topy, je totiž minimálně vidět. Jen považte.

Některé ženy si prádlo nedovedou představit bez kraječek a jemných vzorů. Krajkové prádlo je ideální v případě, že chcete, aby se nenápadně ukázalo ve výstřihu nebo v rozepnuté košili či halence. Je to koketní, ale názory na míru vkusu se každým rokem různí. Jednou se ukazování stává hitem, podruhé trapasem.
Já bych vsadila na jistotu, nechala pracovat fantazii ostatních a držela se hesla „Dobrého po málu“.
Ale jsem spíš konzervativní a mnohá z vás se mnou nemusí souhlasit.

A co prádlo pro volný čas a sport?
Tady je v popředí zájmu především pohodlí. Ženy s drobným a pevným poprsím si mohou dovolit prádlo bez kostic. Výrobci sportovního prádla ale pamatují i na ženy s plnějšími ňadry. Pokud nemají extrémní rozměry, mohou nosit tílka se vsazenou podprsenkou a širšími ramínky. Existuje i speciální zpevňovací prádlo, které zabrání nechtěnému pohybu ňader. Inspirací pro vývoj těchto podprsenek byly pánské suspenzory. Jsou to vlastně dva „syslíky“ dohromady. Jednou jsem o tom viděla dokonce dokumentární film. Tak to bylo jen tak pro zajímavost na závěr.

Jaké prádlo upřednostňujete vy?
Kraječkové, hladké nebo sportovní?

Reklama