Smetanového nanuka s vrstvou čokolády si samozřejmě můžete dát také, máte-li chuť. Ovšem pokud chcete ušetřit pár kalorií, jistě se vám budou hodit tipy na nízkokalorické alternativy.

Pro srovnání si vezmeme nejmenovaného nanuk v bílé čokoládě s vanilkovou příchutí, který má 120 ml. Jeho velikosti a složení odpovídají i kalorické hodnoty, které jsou 259 kcal, 15 g tuků a 28 g sacharidů. 

Níže uvedené zmrzliny nemají moc přírodní složení a obsahují dost cukru. Ve výživě nicméně platí, že neexistuje nezdravé jídlo, ale pouze nezdravé množství. Když nebudete jíst zmrzlinu na kila, je v podstatě jedno, kterou zvolíte, pokud vám zapadne do denního kalorického příjmu. Následující varianty si nicméně můžete dát klidně dvě denně, protože vaši postavu nijak neohrozí. Hlídáte-li si postavu volte raději ovocné a vodové druhy spíše než smetanové. Takže zmrzlině zdar.

  • Mrož Až na dřeň jahoda a Malinová dřeň Dione

  • Míša a Solero jahodové smoothie

  • Twister a Polárka smoothie mango

  • Pirulo Melounová zmrzlina

  • Čokoládová zmrzlina Breyres delights a vanilková zmrzlina Halo top (výživové údaje jsou na celý kyblíček)

Tip: Pokud máte chvilku času, můžete si zmrzlinu připravit i doma. Například tak, že rozmixujete ovoce a necháte ho zamrazit, popřípadě přidáte jogurt. Budete tak mít kontrolu nad surovinami i jejich množstvím. 

Čtěte také:

Reklama