640b0b52e762eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Aspartam – E951

Syntetické sladidlo až 200krát sladší než bílý cukr používají výrobci ve více než 6 000 druzích potravin po celém světě. Najdete je například v některých žvýkačkách, jogurtech, dezertech, pudinzích, mražených krémech, vitaminových doplňcích, nápojích, ale také v nakládaném ovoci a zelenině, hořčici nebo majonéze. Všude tam, kde není třeba potravinu následně zahřívat, protože tím by aspartam ztrácel na sladkosti. Další jeho, výrobci oblíbenou, vlastností je zvýrazňování aroma potravin. Jeho používání a hlavně následná konzumace však má svá „ale“.

Aspartam se vyrábí synteticky z aminokyseliny fenylanin a z kyseliny asparaginové. A právě na tyto látky, plus ještě na methanol, se v těle také rozkládá. Přestože Evropský úřad pro bezpečnost potravin v roce 2013 po přezkumu sladidla uvedl, že jej nadále považuje za bezpečný, existují určité otazníky.

Například studie z roku 2008 na univerzitě v Jižní Africe se zabývala rizikem přímých i nepřímých efektů na vznik mentálních poruch, poruch učení nebo emočního chování. „Dokázali, že aspartam může narušit metabolismus aminokyselin a struktur proteinů, integritu genetického materiálu, nervové funkce, hormonální rovnováhu. Je potřeba dalších studií ke stanovení pevného závěru ohledně jeho škodlivosti, množství studií nedává jasný závěr a důkazy o jeho škodlivosti jsou prozatím kontroverzní,“ uvádí experti z platformy FÉR potravina s tím, že se objevily i zmínky o spojitosti s rakovinou mozku.

Aspartam je kvůli obsahu aminokyseliny fenylalanin také nebezpečný pro osoby s vrozenou poruchou metabolismu, tzv. fenylketonurií. Snižuje kyselost moči, tím pádem zvyšuje riziko vzniku infekce. U některých lidí může také vyvolat nežádoucí účinky, jako jsou závratě, bolení hlavy, vyrážky nebo poruchy chování u dětí. Kvůli vylučování methanolu by se aspartamu měly zcela vyhnout těhotné a kojící ženy.

Pokud se prostřednictvím slazení aspartamem pokoušíte redukovat hmotnost, je dobré vědět, že toto umělé sladidlo zvyšuje chuť k jídlu!

Cyklamáty – E952

Umělé sladidlo až 40krát sladší než bílý cukr nemá žádný energetický obsah ani nezpůsobuje hořkou chuť. Dokonce je i stabilní při působení tepla, kyselin a zásad. To všechno je činí zajímavým pro výrobce nealkoholických nápojů, potravin pro diabetiky a nízkoenergetických potravin. Jenže platformou FÉR potravina byl vyhodnocen jako nedoporučené „éčko“, navíc s nejvyšším skóre škodlivosti (6). Proč?

Vyrábí se synteticky - přidáním hydroxidu sodného nebo vápenatého (louh) do cyklohexylaminu, který se používá také jako přípravek proti hmyzu a korozi, nebo při výrobě plastů. Pak není divu, že může mít i nežádoucí účinky. „Bylo zjištěno, že cyklamáty mohou u pokusných krys způsobit rakovinu močového měchýře, vrozené vady, mutace a poškození varlat. V těle se cyklamáty přeměňují na cyklohexylamin, který může způsobit záněty močového měchýře. Další studie však toto tvrzení nepotvrdily, proto je názor na cyklamáty takový, že samy o sobě rakovinu nezpůsobují, ale možná mohou zvyšovat účinky ostatních karcinogenů. Bylo totiž zjištěno, že používání směsi cyklamátů se sacharinem vyvolalo vyšší výskyt rakoviny močového měchýře,“ uvádí platforma FÉR potravina.

Možná i proto je použití této látky v potravinách v USA zakázáno.

Sacharin a jeho soli - E954

Umělé sladidlo, které je až 700krát sladší než bílý cukr, a nemá žádný energetický obsah, má pro výrobce jedinou nevýhodu. Zanechává po požití hořkou chuť v ústech. Často se ale používá ve spojení s aspartamem. Najdete je v některých cukrovinkách, nealkoholických nápojích, potravinách pro diabetiky, nízkoenergetických potravinách, žvýkačkách, zavařeninách, majonéze, hořčici, vitaminových doplňcích nebo v některých pivech včetně nealkoholického. Doslazovat může také zubní pasty, ústní vody nebo pomády na rty. Tušíte ale, kde se bere?

Vyrábí se z uhlí jako vedlejší produkt – synteticky z toluenu. I když jej Američané v roce 2000 vyřadili ze seznamu rakovinotvorných látek, některé výzkumy na zvířatech jsou varovné. „Při studiích na zvířatech byly zjištěny výskyty rakoviny močového měchýře a zvýšení účinků karcinogenních látek. Při dalších testech byl zjištěn výskyt zhoubných onemocnění dělohy, vaječníků, kůže, krvinek a dalších orgánů. Dle studií prováděných na diabeticích bylo zjištěno, že sacharin může zvýšit riziko výskytu rakoviny močového měchýře při konzumaci více než osmi tablet denně. To však bylo prokázáno pouze u mužů, ne u žen,“ uvádí platforma FÉR potravina.

Pozor by si proto měli dát hlavně lidé s potížemi s močovým měchýřem. V kombinaci s některými léky může sacharin také poškodit sliznice.

Zdroj informací: FÉR potravina, National Library of Medicine - Aspartame—True or False?

Čtěte také:

Reklama