Za přezdívkou čtenářky Bokul je problém s křestním jménem, které se ostatním lidem obtížně vyslovuje, než si na něj zvyknou. A tak používá přezdívku vlastně odjakživa...

Čtenářka Bokul byla dlouho Bobo...


Dlouho jsem se jmenovala BOBO

Milé čtenářky, vážení čtenáři.
Moje křestní jméno, ač je uvedeno v kalendáři 28. prosince, je přeci jen méně běžné. Kdysi dávno jsem na toto jméno psala stručnou studii, která se zabývala počtem tohoto jména v různých dobách (z dat statistického úřadu). Nejčastějším problémem lidí je, jak mne oslovovat.
Mé mamce říkali vždy Bohuše. A když jsem se narodila já a teta mi vybrala jméno po mamince, jistě mí bratři i rodiče řešili, jak mi budou říkat. A co jsem se dozvěděla, sama sobě jsem si říkala BOBO. Což už v době mé puberty, ale i nyní není neznámá věc. A to nejen díky DJ BOBO.
Spolužáci na střední škole mi místo BOBO říkali Bóďa. Když jsem v roce 1999 začala aktivně působit na různých webových stránkách, byla tu najednou otázka volby přezdívky. A proč nebýt BOBO, že? Do té doby jsem neřešila, že tuto přezdívku používají muži a je docela často používaná. Řezavku BOBO se mi tak podařilo zaregistrovat na několika málo serverech. Ale co na těch, kde už BOBO byla obsazená?
Přišla jednoduchá varianta. Chtěla jsem, aby základ byl v mém křestním jméně... Takže BO- a jak dál? Netrvalo to dlouho a za první dvě písmenka jsem připojila písmenka 3 - vycházející z mého příjmení. A byla tu bokul.
Ve chvíli, kdy jsem se vdala, jsem řešila, zda přezdívku změnit a případně jak. Dle výše uvedeného klíče by vznikl bohan, což znělo poněkud mužsky. Musela jsem to tedy zjemnit, zženštit a vznikla bohhana. Když jsem nad tím ale nakonec přemýšlela, zůstala jsem na většině míst bokul - tzv. bokulkou.
Myslím si, že moje přezdívka je jednoduchá a ačkoli nejsem jediná, kdo ji na tomto světě užívá, určitě je méně častá jak BOBO a lépe mě pod ní najdete.
Krásný páteční den i nadcházející víkend přeje,
Bokul

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama