Každý víkend se pouštím do velkého úklidu našeho domečku. Manžel se stará o syna a já uklízím, až se ze mě kouří.

Úklid mám hezky naplánovaný, a tak postupuji každý týden stejně.

No a co se mi minule nestalo! Šla jsem vyčistit záchod a štětka na čištění záchodové mísy nikde. Hledala jsem ji za dveřmi, na chodbě, ale marně.
Šla jsem do obýváku a zeptala se: „Kde je záchodová štětka?“
Manžel se na mě divně podíval a Štěpánek ukazoval na televizi a smál se. Podívala jsem se na obrazovku a uviděla jednu herečku, která se opravdu chová jako štětka. Zasmála jsem se a šla hledat dál.

Začala jsem podezírat naši Cindy, koukám do pelíšku, nic, šla jsem se podívat na zahradu a do boudy, lezla tam jako magor, ale štětka nikde.

Začala jsem být naštvaná, můj plán úklidu byl narušen, a to mě dokáže maximálně vytočit, a k tomu půl hodina na úklid ztracena.
Tak jsem vzala kartáček na vanu a vyčistila záchod jím, a přitom jsem brblala.

Po obědě, který mi nechutnal, protože jsem stále byla myšlenkami u štětky, jsem se pustila do úklidu obývacího pokoje. Manžel se Štěpánkem šli spát, a tak jsem na to měla klid.

Pustila jsem si své oblíbené cédéčko a začala jsem utírat prach, na rádiu, televizi a hle, najednou se za televizí objevil hlavní hrdina dne, „štětka.“

V ten moment jsem si vzpomněla, jak Štěpánek při otázce: „Kde je záchodová štětka?“ ukazoval na televizi, a hned mi to došlo. V televizi sice byla štětka, ale za televizí byla ta štětka, kterou jsem hledala já, a Štěpánek to věděl, protože ji tam schoval.

Tak jsem uložila štětku tam, kam patří.
A až druhý den si manžel všiml, že je štětka na svém místě, a ptal se: „Kde si našla tu štětku?“
Ukázala jsem na televizi a začala se smát, ale on to stejně nepochopil.

Klidný úklid přeje
jochova


Děkujeme za pěkný a vtipný příběh a posíláme za něj 700 bodů do VVS.