Odmala jsem byla nezodpovědná... Tedy přesněji řečeno, nezodpovědná, co se týče dochvilnosti. Už jako školačka jsem měla žákovskou plnou rudých poznámek, které většinou byly jedna jako druhá:

 

Pozdní příchod!
Opět přišla pozdě!

Není schopna přijít včas na vyučování!

 


Rodiče si se mnou nevěděli rady. Mlácení, zákazy – nic nezabíralo. Vím, že se mnou táta s mámou měli trápení – ale i když jsem se snažila sebevíc, fakt jsem se nedokázala tohoto neduhu zbavit...

 

Proč? Nevím... V posteli jsem si říkala: Ještě chviličku poležím, ještě mám čas... při oblékání jsem se zadívala na televizi, a když jsem mrkla na hodinky a zjistila, že je za minutu osm, řekla jsem si: No co... stejně už nestíhám!

 

Bohužel tento můj „zlozvyk“ se se mnou táhne již 35 let.

Díky pozdním příchodům na rande jsem ztratila nejednu lásku, díky pozdním příchodům se na mě nejedna kamarádky pěkně naštvala a tak můžu pokračovat a pokračovat...

 

 

Dnes jsem v situaci, kdy jsem konečně získala práci, na které mi záleží, kterou mám ráda, která mě zkrátka skutečně baví... Ale nebyla bych to já, abych hned v prvním měsíci nepřišla pozdě.

 

Jednou jsem zaspala, podruhé jsem se zapovídala s kamarádkou, potřetí jsem se zdržela v obchodě... Jsou prostě dny, kdy jakoby ztratím pojem o čase, kdy se ocitnu v jiné realitě, kde čas je cosi neznámého, neexistujícího.

 

Jsem nezodpovědná? Jsem. Vím to.

Ale proboha!!! Co s tím mám dělat?!

 

Vydržím si třeba celý týden čas hlídat. Stihnu přijít do práce, stíhám bez problémů pracovní schůzky... Jenže pak mi cosi přeskočí v hlavě a já začnu doslova „blbnout“. Nastane přesně to, o čem jsem psala – přestávám mít pojem o čase, přestávám si „hlídat“ své povinnosti.

 

Nevím co s tím... Dokonce jsem už přistoupila na pomůcku v podobě budíku v mobilu. Jenže... ve chvíli, kdy „mám své dny“, budík bezmyšlenkovitě vypnu a dál se věnuji práci či hovoru, který je pro mne v danou chvíli nejdůležitější na světě.

 

Děje se něco podobného i vám? Také máte podobné trable? Nebo jste měla? Uvítám každý nápad, každou radu.

 

 

 

Reklama