nasen

Když nás něco bolí, nic nás nemůže potěšit, ani neočekávaný pěkný skutek, ani krásný dárek. Zdá se nám, že ručičky hodin se jen pomalu plazí dokola.

Bolest je nepříjemný pocit, který je příznakem poranění nebo onemocnění. Závažnost bolesti záleží na rozsahu a stupni poranění nebo onemocnění, přičemž naše vnímání bolesti také závisí na našem psychofyzickém stavu. Podle trvání rozdělujeme bolest na akutní a chronickou. Akutní bolest trvá kratší dobu, obvykle přestává poté, co odezní bolestivý podnět, nebo po zahojení poranění či zánětu. Chronická bolest trvá déle než tři měsíce a může přetrvávat po neurčitě dlouhou dobu. Nemusí ustoupit bez ohledu na to, zda původní příčina bolesti byla odstraněna nebo odstraněna být nemůže. Vzhledem k tomu, že chronická bolest je dlouhodobý stav, přirozeně zhoršuje kvalitu života.

Nejčastějším typem bolesti, která nám znepříjemňuje život, bývá bolest hlavy.

Bolest hlavy zná důvěrně každý. Mírně až středně těžkou bolest hlavy si člověk může léčit sám pomocí přípravků proti bolesti. Nesmíte však zapomenout na to, že tento typ bolesti může být varovným signálem některých závažných zdravotních problémů, zejména v případě, že stav se navzdory léčbě nezlepší, nebo dokonce zhorší. Tehdy je třeba neodkladně navštívit lékaře.

nalgesinNejobvyklejším typem bolesti hlavy bolest tenzní. Tenzní bolest hlavy je obvykle vnímána jako svíravý pocit a napětí po stranách hlavy, v oblasti čela, obličeje a krku. Často ji uspíší psychické napětí, tělesná únava, únava očí a špatné držení těla. Tenzní bolest hlavy může také vyvolat nedostatek spánku, hlad, hněv, pocity úzkosti, kouř z cigaret a požití určitých druhů jídla.

Mnohem závažnějším typem bolesti hlavy je migréna. Migréna je typicky charakterizována silnou a pulzující bolestí, která nejprve postihuje jen jednu stranu hlavy, ale později se rozšiřuje i na stranu druhou. Může trvat několik hodin, ale také až dva dny. Migrénu často doprovází nausea, zvracení, citlivost na světlo, zvuky nebo pachy. Často ji uspíší tělesná námaha, působení světla nebo hluku, změny počasí a požití určitých druhů potravin a nápojů. Sklon k migréně se může dědit. Lidé trpící těžkými a častými migrenózními bolestmi hlavy by se měli neprodleně poradit se svým lékařem.

Bolestí hlavy bývají doprovázena i různá infekční onemocnění. Bolest hlavy je velmi častá při chřipce, zánětu dutin, zánětu hrtanu a středního ucha a při běžném nachlazení.

Na tlumení mírné a středně silné bolesti lze doporučit celou řadu léků, např. léky s účinnou látkou ibuprofen či paracetamol. V poslední době se také velmi osvědčil přípravek Nalgesin S (jako účinnou látku obsahuje sodnou sůl naproxenu). Řadí se mezi léčivé přípravky s analgetickým a protizánětlivým účinkem. Zároveň snižuje i zvýšenou tělesnou teplotu. Je možno jej dostat v lékárnách i bez lékařského předpisu. Jeho účinek nastupuje rychle, bolest se zmírní již po první dávce (jedna nebo maximálně dvě tablety). Účinek Nalgesinu S je dlouhodobý, a proto se další dávka bere až po 8 nebo 12 hodinách, ale jen v případě, že se bolest vrací. Tableta je hladká a oválná, takže se snadněji polyká.

nalgesinTablety Nalgesin S neužívejte déle než 10 dní bez konzultace se svým osobním lékařem.

Nalgesin S mohou užívat dospělí a děti starší 12 let. Radíme vám neužívat současně jiné přípravky proti bolesti.

Více na www.nalgesin.com

Reklama