V minulém díle jsme si pověděli o zdravotní prospěšnosti olivového oleje. Nyní jste se možná na základě všech pozitiv rozhodli, že si olivový olej koupíte.  V obchodě však bezradně stojíte před regálem a přemýšlíte, který vybrat – ten víc dožluta nebo dozelena? S nápisem Extra Vergine nebo Pomace? Mám dát za láhev oleje 100 Kč nebo bude stačit padesát? A je lepší olivový olej ze Španělska, Itálie nebo Řecka?

Samozřejmě je důležité vybrat správně – nejen z finančního hlediska, ale také proto, že když si nekoupíte ten „správný olej“, nebude vám třeba chutnat a pak už k němu budete mít navždy odpor. Jak ale na to?

Užitečné rady při nákupu olivového oleje:

o             Odborníci doporučují kupovat kvalitní olivové oleje, které obsahují nejvíce užitečných látek a jsou vyrobeny šetrnými postupy. Poznáte je podle toho, že na etiketě mají uvedeno Extra Vergine, Extra Virgin neboli extra panenský olivový olej, což je výrobek té nejlepší kvality.

o              Naopak nejméně prospěšných látek obsahují oleje, které jsou vyráběny ze zbytků – tzv. Pomace nebo Sansa d´Oliva. Jejich kvalita je ze všech olivových olejů nejnižší.

o              „Zlatou střední cestou“ jsou běžné olivové oleje (Olio di oliva), které jsou směsí rafinovaného a panenského olivového oleje.

o              Z oblastí původu má nejlepší „zvuk“ italské Toskánsko, které má podle znalců ideální klimatické podmínky a tudíž i zdejší olivové oleje mají tu nejvyšší kvalitu (např. Bertolli).

o              Cena vypovídá o kvalitě oleje, neboť výroba extra panenských olejů je velmi šetrná a tedy náročná na postup. Investice do kvality se však určitě vyplatí, neboť se nám vrátí v podobě dobrého zdraví.

Podle čeho kvalitu olivového oleje naopak nepoznáte:

o              Na kvalitu oleje nemá žádný vliv jeho barva, tu totiž ovlivňuje druh použitých oliv, doba sklizně, počasí, způsob skladování, způsob lisování a mnoho jiných faktorů. Zpravidla však platí, že zelenější olej má silnější aroma a výraznější chuť.

 

Tipy na používání olivového oleje najdete na stránkách www.bertolli.cz v sekci Recepty. A nezapomeňte pak pozvat ke stolu i své přátelé a blízké a podělit se s nimi o svou radost z dobrého jídla – třeba originální pozvánkou, kterou najdete také na webových stránkách.

Reklama