Tímto krásným textem z pohádky O třech veteránech uzavřela svůj příspěvek naše čtenářka s nickem Tina5. I jí moc děkujeme, že se vyjádřila k dnešnímu tématu

Milá paní Dano, účes vám velice sluší. K úsměvu - kdysi, za dob mého mládí jsem sbírala citáty a jeden začínal.. úsměv nestojí nic a dá mnoho.. je to pravda. Veliká pravda. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, kolik je zamračených ba přímo nešťastných co hůř - naštvaných lidí. Život se s námi nemazlí, jednou jsme dole, jednou nahoře, občas i slzička ukápne, ale proč se mračit ne svět?

Trvalo mi než jsem k tomuto postoji dozrála. Když jsem vodila děti do školy, každé ráno jsem potkávala jednu starší paní, která se usmívala. Vždy jsem se těšila, až ji potkám, bylo to takové chodící sluníčko po zemi, rozjasňovala lidem den a bylo velice milé ji potkat. A já si uvědomila, že i když tu paní vůbec neznám, těším se na nic, na její úsměv. Kolik rozdávala kolem sebe radosti. Bylo mnohem milejší potkat tuto paní než zakaboněného naštvaného člověka.

I já jsem chtěla rozdávat radost, úsměv. Pokud je člověk cizí, mohu darovat úsměv a třeba mu rozjasním den, pokud je to známý, známá, třeba sousedka, která žije sama, nemá si s kým popovídat krom své kočičky, ráda s ní prohodím pár slov, nabídnu pomoc, nevěřili byste, jak potěší jen donesený nákup či uhlí, ale přiznávám, že já mám větší radost než ta paní sousedka.

Prodavačkám k úsměvu vždy přidám přání krásného dne a aspoň slovní pohlazení, pochvalu a ze zamračených uhoněných a uštvaných lidí se stávají najednou příjemní, milí lidé. A smích? Občas se směju, až brečím, břicho mě bolí, mám strach, že vzbudím dcery, ale nemohu přestat. Stačí jeden přihlouplý vtip a je veselo. Mám pár kandidátů, které nejsem schopna doříct do konce.

Manžel si už zvykl a pokud chce rozveselit návštěvu, požádá mě, abych řekla ten vtip o zajíčkovi či paní učitelce. Následuje velký můj smích až řehot, pak půl věty a opět velký řehot. Kamarádka si mě takto nenápadně v létě natočila na telefon a pak si mě doma pouštěla, když ji bylo smutno a říkala mi, že ji mé video vždy pomohlo, že se musela smát, i když jsem ji ještě nikdy nedokázala říct ani jeden vtip do konce. A pamatujte: „Není nutno, aby bylo přímo veselo, hlavně nesmí býti smutno..!

Krásný usměvavý den všem Tina5

Milá Tino5, děkuji za moc pěkné povídání a za pochvalu.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama