Takový postoj zaujímá naše čtenářka s nickem Glady. Rozhodně neuznává před spaním pouštění televize, nebo DVD. Souhlasíte s ní, nebo jste jiného názoru?

Dobrý den, milé ženy-in. Moje dcera je už poněkud odrostlá, ale pochopitelně jako každá máma vzpomínám na její dětství a jsou to většinou krásné vzpomínky.

Nikdy jsem neuznávala k večernímu usínání dítěte pouštět televizi, pohádku na PC nebo DVD. Není nad to, sednout si ke svému dítěti a přečíst mu jeho oblíbenou pohádku. Nikdy nezapomenu na ta zvídavá očka, jak reagují na každou přečtenou větu.  Moc  ráda jsem četla své dceři pohádku  na dobrou noc.  Mnohokrát se stalo, že jsem byla už večer unavená, ale pohádkový rituál jsem vždycky dodržela. Často jsem únavou popletla slova, ale moje vnímavá posluchačka mně vždycky upozornila, prostě už některé pohádky znala nazpaměť. To jsou ty krásné vzpomínky na usínání.

Byly ale i smutnější vzpomínky. Po narození zjistili mé dceři vrozenou srdeční vadu. Ve 14-ti měsících musela podstoupit operaci srdce. Zážitky z tohoto období jsou na jiný příběh. My dnes mluvíme o usínání. Po návratu z nemocnice na mně byla dcera silně fixovaná. Naše usínání kromě čtení pohádek dostalo ještě jiný rituál. Musela jsem si dát křeslo k postýlce a dceři dát ruku, jinak neusla.  Toto trvalo asi měsíc. Prostě bez mé přítomnosti a bez mé ruky nespala. Nemohla jsem se zvednou a jít ani na záchod, vždycky se probrala a už křičela „ručičku, ručičku“. To období jsem prostě  spala v křesle u postýlky.

Dnes už na toto období vzpomínám s úsměvem, ale tenkrát to tak úsměvné nebylo.

glady

Milá Galdy, doufám, že už je dcera naprosto zdravá a tato vzpomínka zůstane navždy minulostí. Přeji vám i dcerce hodně zdraví

Text nebyl redakčně upraven

Reklama