Humprecht, Kratochvíle, červená Lhota, Sychrov... nejen na tyto zámky zve čtenářka Stes. V jejím výčtu nechybí ani pivovar nedaleko zámku Chýše, kde čepují vlastní pivo!

Máte ráda zámky? Pokud ano, níže je tip od čtenářky Stes, která jich sjezdila mraky a ví, které byste si u nás rozhodně neměly nechat ujít!


Zdravím všechny čtenářky a čtenáře,

protože s manželem rádi navštěvujeme různé památky, hrady, zámky, zoo atd. a můžu rozhodně prohlásit, že Česká republika se rozhodně má čím pochlubit. Většinou se z výletů a dovolených vracíme nadšeni a se spoustou fotek. Protože naše dovolené jsou vždy po Čechách, tak jsme za několik let navštívili celkem hodně míst, která se nám líbila, těch tipů je fakt hodně, takže začnu:-). Všechna místa, která uvedu, jsem sama navštívila a nějakým způsobem na mně zapůsobila, proto si je pamatuji již několik let. Nebudu zde jmenovat ty notorické známé hrady a zámky jako Karlštejn, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov (tady je nádherné i město a je zde muzeum voskových figurín), o kterých se všeobecně ví, že je to tam skvostné.

Naprosto nadšená jsem byla ze zámku Chýše - je to kousek od Manětína (ten je taky krásný a také mohu doporučit), trochu mi to stylově připomíná Hlubokou, ale je to trochu jednodušší. Pro milovníky piva, vedle zámku je restaurace s vlastním (a výborným) pivem!

Velmi se mi líbilo i na zámku Humprecht, měl nádhernou akustiku a výhled :).

Krásný byl i zámek Kratochvíle, jen mi velmi mrzelo, že nebyl vybaven nábytkem. V době naší návštěvy tam byla výstava na téma výroba animovaného filmu. Ale zahrady kolem zámku - nádhera!

Úžasná byla také Červená Lhota - i tady bylo velmi zajímavé prostředí, nábytek, velmi příjemná paní průvodkyně.

Zámek Sychrov - krásný, jen mi velmi vadila velikost skupiny, se kterou jsme šli. Téměř nebylo slyšet a rozumět průvodci, ale fakt nádherný interiér i exteriér. Bohužel do parku jsme se nedostali z důvodu nějaké akce :-(

Pak také určitě musím zmínit zámek Dětenice, který jsme navštívili spolu se středověkou krčmou a vlastním pivovarem. Bylo to velmi zajímavé :-D, ale účel to splnilo, najedli jsme se, napili jsme se a pobavili jsme se.

Krásné je to také na zámku v Nebílovech, kde jsme měli svatební obřad...

Také zámek Bechyně a Kynžvart rozhodně stojí za zmínění.

Na hradech to bylo moc krásné třeba na Lokti, Kosti (do zní zvláštně takhle za sebou :) ) a Kameni (byli jsme tam před více jak 10ti lety a v té době tam byla výstava kol a motorek).

Určitě doporučuju hrad Velhartice...

No a zoo - určitě Dvůr Králové (i hotel Safari můžu jen doporučit) a rozhodně Plzeň :).

A ještě přidám tip na ubytování s výhledem na zámek - Seeberg. Opět jsme tam byli na dovolené - dokonce 2x a výborně vaří, jsou velmi milí, cenově je to tam, řekla bych, dostupné.

Na závěr bych ráda uvedla svůj poznatek, na který jsem přišla celkem nedávno. Procestovali jsme s manželem opravdu kus republiky v honbě za návštěvou památek, a přitom jsme ani netušili, kolik nádherných míst můžeme navštívit v podstatě za humny. Takže už se lepšíme a od letošního roku začínáme cestovat i v okolí našeho bydliště :).

Přeji krásný den,
Stes

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou kontrolou.

Téma dne 7. května 2012: Kam na výlet

Máte tip, kde strávit zítřejší volný den? Pošlete mi ho jako příspěvek k tématu a poraďte tak ostatním čtenářkám! Za svůj tip, který by měl obsahovat pokud možno všechny důležité informace (například cenu návštěvy objektu atp.) můžete získat pěkný dárek. Jako tip můžete také posílat jednu aktuální fotografii z místa, kam jste vyrazila o tomto či minulém víkendu vy. Tato fotografie však musí být doplněna popisem, dlouhým alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek tentokrát můžete získat? Pro dvě přispěvatelky, které pošlou nejzajímavější a nejneotřelejší tip, tu mám dva výletní balíčky obsahující spray Bergasol Bronzage Passion SPF 10 a pro rychlou energii Deli pistáciovou.

Posílejte tedy...

  • Zajímavý tip na výlet
  • Fotku z místa, které jste nedávno navštívila (s popisem)

Tipy zasílejte na e-mailovou adresu redakce do 7. 5. 2012, 15.00 hodin. V předmětu e-mailu nezapomeňte uvést heslo.

deliberg

Reklama