Že špatní jsou jen někteří uživatelé, si myslí čtenář s nickem 1002. Podle něj si každý může nastavit soukromí, jaké chce, takže sociální sítě rozhodně nejsou žádné zlo.

V tom je kus pravdy, milý 1002. Také myslím, že každý soudný člověk používá sociální sítě rozumně. A ti ostatní... :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den.

Co se týče sociálních sítí, tak jsem na Facebooku a na G+. G+ vlastně nevyužívám vůbec a FB občas - pro kontakt s přáteli - někdy jen tak pokec, spíše však když se na něčem domlouváme s vícero lidma. Na to je FB ideální, řekl bych.

Negativa jsem nenašel žádná. Na sociálních sítí není nic špatného, špatní jsou jen někteří uživatelé - tak bych to asi řekl. Každý má možnost si nastavit soukromí dle svých požadavků, každý si může přidávat do přátel koho chce - teda musí chtít obě strany a stejně tak žádosti o přátelství odmítat. Je to prostě velmi jednoduché a kdo má selský rozum, tak sám ví, co je prostě vhodné sdílet veřejně, či případně co je vhodné jen pro nějaké oči (okruhy s přátel) a co patří jen do soukromých konverzací.

Záleží na každém uživateli jak si co nastaví, co a s kým sdílí. Několikrát jsem se dočetl, že sociální sítě jsou zlo, zkáza a další negativa. S tím nesouhlasím. Je to vše jen a jen o uživatelích.

Na Facebooku trávím čas jen tehdy, když si z někým píši, jinak se tam nezdržuji takřka vůbec. Tu FB zeď si projedu tak jednou za týden či dva, a to většinou při čekání na odpověď.

1002

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát na jednu z vás čeká zimní balíček od Oriflame: řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SÍTĚ. Předem děkuju!

avon

Reklama