Nejznámější český iluzionista Pavel Kožíšek (38) je na své zaměstnance pěkný ras. Nesnese, aby chodili do divadla pozdě, byť o jedinou minutu. Prozradil na sebe, že už několik lidí ze svého týmu dokonce kvůli nedochvilnosti na hodinu vyrazil.

Jak kouzelník míní, snaží se být se zaměstnanci kamarád, ale ono to úplně nejde. „Už je to docela velká banda lidí a já je musím ukočírovat. Nikdy nenadávám kolegům, že něco pokazili na jevišti, protože každý jsme omylný, ale vyžaduji dochvilnost. Pokud mi lidi chodí do práce pozdě, vyskakuji jako čertík z krabičky. Už jsem se takhle s pár lidmi »z fleku« rozloučil.

Občas si připadám jako puntičkářská a pedantská panna, která musí mít všechno na sekundu a milimetr přesně. Dozvěděl jsem se, že staří pardálové ode mě z divadla dokonce varují benjamínky, ať chodí na zkoušky raději s půlhodinovým předstihem,“ prozradil Kožíšek a dodal, že je nemyslitelné, aby na zkoušce čekalo dvacet lidí na jednoho opozdilce.

„Jsme sehraný tým, každý máme na place svoje nezastupitelné místo a jakmile jeden nepřijde včas, všechno se rozsype jako domeček z karet,“ vysvětluje iluzionista.

Pavel nesnáší nejen nedochvilnost, ale i příliš upovídané kolegy. Občas totiž někdo vyzradí jeho triky konkurenci. „Už jsem se poučil. Nemůžu zasvěcovat do svých triků lidi, o kterých si nejsem stoprocentně jistý. Navíc jsou všichni lidé v divadle teď vázáni slibem mlčenlivosti. Pokud někdo něco vyzradí, udělám z něj králíka!“ usmál se.

Kožíšek je šťastný, že momentálně prožívá nejšťastnější období svého života. „Splnil jsem si všechno. Mám báječnou manželku, dva skvělé kluky a vlastní Divadlo kouzel, kde předvádíme na jevišti světové triky,“ pochlubil se pyšný otec.

Reklama