Vážené dámy,

po roce opravdu náročné práce, kdy jsem neměl moc volných víkendů, jsem dospěl do bodu, kdy mám představit nabídku našeho internetového obchodního domu s bytovým textilem....

I když jsem jej celý vytvořil, a znám tudíž každou jeho část, není jednoduché nalézt ten správný začátek... Nebo lépe řečeno, jakýsi startovní bod tohoto článku.

 

Ale napadlo mě, že by Vás mohlo zajímat, proč  tak obří obchodní dům vůbec vznikl a kam směřuje.

 

Jsem architekt a k látkám jsem se dostal přes mou sestru a bratra, se kterými jsme založili společnost Styltex, věřili jsme (a přiznám se, že i modlili), že tak ufinancujeme naše vysokoškolské vzdělání.

 

Osm let jsme byli něco jako bytové studio a trochu jsme si pohrávali z dovozem látek. Ale protože na začátku byl celý náš kapitál 20 000 Kč, opravdu šlo vše pomalu a o byť sebemenším zbohatnutí se nám mohlo jen zdát.

Asi je vám jasné, že já jako obyčejný chlap látky zase tak moc nemusím a asi bych se k nim nikdy za normálních okolností ani nedostal. Ale stalo se a já si našel cestičku, která mě dovedla k tomu, co mě opravdu baví. Totiž zabývat se rozvojem firmy a věnovat se počítačům.

 

Věřte nebo ne, ale před dvěma lety mě každý (včetně sestry) odrazoval od takové hlouposti, jakou se jevil internetový  prodej textilu. Ale protože jsem již v té době o internetu dost věděl a viděl jsem, že je přes něj možné prodávat od atomové bomby až po spodní prádlo ;o) , řekl jsem si: No co, obchod jako obchod.

 

Ovšem jedinou podmínkou bylo: dát zákazníkovi možnost vybrat si zboží a prohlédnout si materiál předtím, nežli jej koupí...
Dobrý nápad, ale ne z mé hlavy ;o)

 

Tento nápad totiž vzešel od mé tchyně, kterou mám moc rád a vážím si jí. (A nejen proto, že má opravdu báječné nápady ;o) )

 

Jednoho dne, mezi debatou a plánováním prostě jakoby mimochodem řekla:. „Posílejte vzorky.“

A tak - ač nerad - musím přiznat, že opět žena poradila muži... Ale víte, co? Byl to dobrý nápad!

 

Vytvořili jsme tedy obchodní dům, kde si zákazník vybere zboží a pokud se jedná o textil, papír a některý hliník (záclony, dekorační látky, vertikální žaluzie, horizontální žaluzie, látkové rolety, tapety atp. …), do dvou dnů obdrží vzorek s fakturou až do domu a po libovolně dlouhé době jej buď vyhodí do koše, nebo po poradě s rodinou fakturu uhradí a vyčká, až mu objednávku doručíme.

 

A mám radost, že tento systém opravdu funguje. Domnívám se, že je v mnoha ohledech dobrý. Proč? Nu, jednak si materiál objednáte z klidu domova, a hlavně náš výběr je tak široký, že si troufám říci, že si u nás snad každý přijde na své. 20 000 druhů bytového textilu a doplňků nenabízejí tuším ani obchodní řetězce, a navíc naše ceny jsou zaručeně přijatelné.

 

Ale pro dnešek jsem toho už napsal myslím až až.... Práce už volá, takže na pokračování o mém obchodu se můžete těšit zase za týden ;o)

 

A pokud budete mít čas a náladu, budu rád, když ke mně zavítáte.
Naleznete mě na adrese www.styltex.com

 

Krásný a pohodový den vám přeje

Ing. Karel Smejkal jednatel