Čtenářka Helenka velmi osobitým způsobem popisuje svůj obdivný vztah k bolesti. Až ze čtení jejího příspěvku mrazí. Děkuji Vám Heleno za příspěvek a hlavně to, co Vás uspokojuje nepřežeňte.

Přispěji dnes, ač to v plánu nebylo. Z příspěvků je jasné, že bolest je  pro někoho trudným souputníkem, trýznivým jhem nebo občasným nezvaným hostem. Bolest je neuchopitelná, nehmatatelná, a ač se nám to líbí nebo ne, ovlivňuje naše jednání, chování.

Umí zbortit život jak domeček z karet, umí vyrvat zbytek duše z živého těla nebo probudit to nejhorší v nás. Stejně tak jindy.jitří smysly, křísí pudy, a jak elektrický výboj probouzí spirály našich myšlenek. Je lakmusovým papírkem, knihou hříchů, kalichem trpělivosti i černou dírou nebo bludným Holanďanem našeho já.

Ve své rozpolcenosti a nepředvídatelnosti je krásná. Je tajemná a důstojná i v roli špinavé pouliční běhny na pokraji lidské společnosti. Je přítomna vznešená  jak čestná stráž nebo ulepená a nízká jak sup nad mršinou.

Tipujete správně. Jsem jejím obdivovatelem, občasným hostitelem a vděčným posluchačem. Půjčuji jí své tělo jako se hostům nabízí káva a dezert. Že pozvání přijala, vždy něco znamená. Unavené tělo bolest nevnímá, ale unavená duše bolest potřebuje.

Augiáš přivedl očistný proud řeky do chlévů a ty se tak mohly zbavit špíny. Jenže voda umyje jen tělo. Prach světa a špína nás samých zůstává hlouběji, než kam říční proud může vstoupit. Je potřeba otevřít stavidla tam, kde žádná nejsou a krví smýt to, co bylo na nás napácháno a co jsme na sobě napáchali sami.

Sebetrýznění je erupce emocí, živená plameny vnitřní bolesti  a zničující touhou oddat se tomu čistému v nás. Tím je bolest. Očišťující, posilující a krví psané volání o pomoc. Nevyslyšeno.

To nevadí. Já mám ji a Ona má mne. Stačíme si. Dvě je počet akorát. Netřeba nás víc, rozumíme si. Jsme spolu tak dlouho… těch vzpomínek  a zážitků.

Víte, není jako člověk. Nezradí vás, nezklame. Nezlomí vás vevnitř na dvě půlky tak, jak to umí jen zrada člověka.
Krásný den

Helenka
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:

Jak jsem se vypořádala s bolestí?

  • Kdy jste cítila největší bolest?
  • Kdy jste poznala největší bolest?
  • Jak jste se s bolestí vypořádala?
  • Co vám na ní zabírá?
  • Co bolí nejvíce?
  • Pomohla jste někomu od bolesti?
  • Dělá vám bolest dobře?

Vaše příspěvky posílejte na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k tématu dne a pobaví, donutí mne k zamyšlení, rozpláče, prostě zaujme moji pozornost odměním sedacím balónem, který zbaví vaše záda bolesti. Jeho cena je 500 Kč.

mic

Reklama