62fe2d7dbdb92obrazek.png
Věděli jste, že… za psa neodpovídá výlučně jen jeho majitel? Stačí, když vyrazíte vyvenčit psa kamarádovi, ten se vám vysmekne a něco vyvede. Poškozený pak může nárokovat náhradu i vám.

Odpovědnosti za škodu se někdy v životě nevyhne většina z nás. Poškozený po nás pak v takových chvílích obvykle nárokuje náhradu škody, kterou jsme mu svojí neopatrností my, naše děti nebo náš mazlíček způsobil. Újma na zdraví a majetku se přitom může vyšplhat do vysokých částek v řádu statisíců i milionů.

Právě v těchto situacích vám podává pomocnou ruku, lidově řečeno, „pojištění na blbost“.

Kdy se pojištění může hodit?

„Pojištění na blbost”, tedy správně pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, se vztahuje na škody, za které odpovídáte podle zákona a za které si poškozený klade oprávněné nároky na náhradu. Stejně tak vás pojištění chrání i před nároky neoprávněně vznesenými. Bez sjednaného pojištění se vystavujete velkým rizikům a případnou škodu byste museli zaplatit ze svého.

62fe2d99f3d4dobrazek.png
Věděli jste, že… 25 % všech škod z odpovědnosti způsobí děti a domácí zvířata?

Blbostí je spousta, ani pojištění na blbost není jedno

Neudělejte blbost a nesjednejte si první pojištění na blbost, které najdete. I pod stejným názvem vám každá pojišťovna nabídne trochu jiný balíček co do obsahu i ceny. Při výběru pojištění je důležité zvolit dostatečný pojistný limit dle vašich potřeb, zjistit výluky a také území platnost. Někdy pojištění kryje škody pouze na území ČR, jindy v Evropě nebo dokonce na celém světě.

Důležitý je i rozsah takového pojištění. Ne vždy je škodní událost totéž, co pojistná událost, tj. ne každá škoda je kryta pojištěním, které si zvolíte.

Pokud se do rešerše pojištění nechcete pouštět sama, vyzkoušejte bezplatné služby finančního poradce FinGO. Ten vás provede nabídkami jednotlivých pojišťoven a zároveň pomůže s administrativou.

62fe2dafb5d0aobrazek.png
Věděla jste, že… téměř každý druhý dospělý už někdy řešil náhradu škody, kterou buď on nebo někdo z jeho rodiny způsobil cizí osobě?

Blbost většinou nevznikne z blbosti

Ať už si pojištění na blbost svou přezdívku vysloužilo jakkoli, odpovědnost za škodu vzniká většinou spíš z nepozornosti než z obyčejné blbosti. Nikdo z nás nedokáže zůstat v pozoru celý den, zvlášť když má střežit i chování svého mazlíka nebo malého dítěte. Pojištění odpovědnosti je tu právě proto, abyste někdy mohla zavřít oči, napočítat do deseti a nebát se, že váš malý, lidský nebo zvířecí mazel zatím pocítí záchvat tvůrčí inspirace nebo najede na svou destruktivní vlnu.

Chcete vědět, kde si pojištění sjednat? Poradci FinGO.cz vám rádi rychle a zdarma poradí a pomohou vybrat nejvhodnější pojištění napříč pojišťovnami.

Článek vznikl na základě zkušeností široké poradenské sítě FinGO a za použití některých statistik Kooperativy.
62fe2df3b20f4obrazek.png

Reklama