S Lidkou (58) se oženil před patnácti lety a s ní vyženil i syna Pavla (32). Ten se brzy osamostatnil a vycestoval za prací do zahraničí. Odtud si přivezl nejen zkušenosti, ale také svou současnou manželku Alinu (26). „Od samého začátku na mě nepůsobila moc dobře. Je ten typ s nosánkem nahoru, kterému není nic dobré. Však také byla od svých rodičů zvyklá, že měla první poslední. Ale co, Pavel si ji vybral, on s ní žije, takže je to čistě jeho věc. Nikdy jsem neřekl ani slovo. Jenže ono to její chování začalo zasahovat dost podstatně i do mého života! Respektive do manželčina,“ rozčiluje se Martin a vysvětluje, proč.

Musí spát do oběda

„Když se jim před rokem narodil Pavlík, byla manželka nadšená. Těšila se, jak si bude vnoučka užívat. Netušila ovšem, že to užívání si bude na denní bázi. V praxi to vypadá tak, že k mladým jezdí den co den na půl sedmou ráno, kdy klouček vstává. Proč? Aby se mohla Alina vyspat! Zcela vážně totiž prohlásila, že dřív jak v jedenáct hodin prostě není schopná vstát. Její organismus prý není schopen fungovat! A Pavel, místo aby se jí vysmál, domluvil ranní směny babičce, tedy mé ženě! A to není vše! Musí také chodit na nákupy, protože milá snacha se přeci nemohla za celé tři roky naučit naši řeč, takže odmítá do obchodů chodit,“ kroutí hlavou Martin s tím, že Lidka na vše samozřejmě kývla. Nechtěla si to u syna a snachy rozházet, navíc nedokáže říkat ne.

Nevidí, že je vážně nemocná

„Pravda, je sice v invalidním důchodu, nechodí do práce. Jenže má i svou domácnost a život. A co je ještě horší, je taky vážně nemocná. Lékaři jí doporučili co možná nejvíce odpočívat, nepřetěžovat se. Kdyby jen viděli, jak u synáčka gruntuje, běhá za vnukem a k tomu ještě obstarává nákupy, než se milá snacha vyspí!“ zvyšuje hlas Lidčin muž. Jenže to je tak všechno, co s tím může dělat. Jeho žena nechce o nějakém zneužívání její dobroty ani slyšet. Přestože je stále více unavená a upustila už i od většiny svých koníčků, které teď nestíhá.

„Syna i tu jeho princeznu hájí. Prý když potřebují, přece je nenechá ve štychu. Jakmile jí něco řeknu, urazí se, že Pavla nemám rád. No, upřímně… Za to, jak sobecky se k mámě teď chová, u mě skutečně pozbyl jakéhokoli kreditu,“ krčí rameny Martin.
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama