Krása úsměvu nezávisí pouze na bělosti zubů, ale také na zdravé dásni. Oteklá, zarudlá a krvácející dáseň kazí hezký estetický dojem a může přejít až do stádia parodontitidy, během níž nám zuby vypadají. Základem krásného a zdravého chrupu je proto pečlivá ústní hygiena. Pomoci v boji se zubním plakem a zánětem dásní mohou také kvalitní produkty z řady meridol.

úsměvČištění zubů kartáčkem se doporučuje dvakrát denně. Důležité je čistit správnou technikou a používat vhodné pomůcky. S výběrem pomůcek a nácvikem správné techniky čištění zubů vám pomůže dentální hygienistka. Doplňkem při čištění zubů je také vhodná zubní pasta. Ta napomáhá při odstraňování zubního povlaku. Jeho zvýšená tvorba může záviset i na složení slin, které je dáno geneticky. Pokud není povlak pravidelně a důkladně odstraňován, vzniká zánět dásní.

„Zubní plak je  lepkavá  hmota složená ze zbytků jídla, sliny a bakterií. Jeho tvorba je přirozená, musíme ho však pečlivě a pravidelně odstraňovat ze zubů a dásní. Pokud zubní povlak není z dásní pravidelně odstraňován, bakterie v něm obsažené uvolňují toxické látky, které napadají dáseň, a vzniká tak zánět dásní,“ uvádí dentální hygienistka Jana Smažíková. „Pokud zubní povlak pravidelně neodstraňujeme, ztvrdne v zubní kámen. Ten už nelze doma zubním kartáčkem odstranit,“ doplňuje dentální hygienistka.

Léčbu zánětu dásní, jež spočívá především v pečlivé ústní hygieně, bychom neměli odkládat.  Onemocnění totiž může postoupit do závažnějšího chronického stádia parodontitidy, které již zvrátit nelze. Během parodontitidy postihuje zánět závěsný aparátu zubu. Pak může dojít až k jeho ztrátě.  

Pečlivá ústní hygiena spočívá v důkladném a pravidelném čištění zubů a dásní. Snažte se zároveň nejlépe dvakrát ročně navštívit dentálního hygienistu. Vysvětlí vám, jakou technikou si máte čistit zuby a jaké pomůcky byste k tomu měli užívat. Poté vám zuby profesionálně vyčistí.meridol

Při čištění zubů je doplňkem vhodná zubní pasta a ústní voda. Zubní pasta a ústní voda meridol® Gum Protection obsahují kombinaci aktivních složek aminfluoridu a fluoridu, které působí dlouhodobě a neutralizují zbytky bakteriálního plaku. Přispívají k přirozené regeneraci podrážděných dásní. Zároveň chrání před vznikem nového zubního kazu. Tuto profesionální řadu doplňuje také kartáček meridol® Gum Protection.