Užijte si 5. a 6. září v Brně začátek nového školního roku sportovně v rámci desátého ročníku republikového finále Odznaku všestrannosti, který je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Těšit se můžete na sportovně nadané školáky z celé republiky, autogramiádu olympioniků a bohatý sportovní program. Vstup do areálu i na doprovodné akce je zdarma.

Vyvrcholení sportovní sezóny školáků základních škol a nižších ročníků gymnázií proběhne na brněnském sportovním stadionu pod Palackého vrchem. Akce se pravidelně účastní více než 600 žáků z celé republiky, kteří celý rok pilují jednotlivé disciplíny.

Olympijská exhibice a sportování pro veřejnost

Děti se během dvou dnů utkají celkem v deseti disciplínách, jako je například skok daleký, sprint na 60 metrů, shyby či kliky. “Na programu letošního jubilejního ročníku jsme si dali obzvlášť záležet. Jsme rádi, že mladé závodníky přijede podpořit více než šest desítek členů Českého klubu olympioniků. Mezi nimi například David Svoboda, olympijský vítěz v moderním pětiboji, nebo jeho jmenovec Květoslav Svoboda, jeden z nejúspěšnějších českých plavců v historii,” říká Petr Marinčić, sportovní manažer projektu. “Naší specialitou je také exhibice známých sportovců. V disciplínách Odznaku všestrannosti se mezi sebou utkají například basketbalistka Ilona Burgrová nebo bývalý sdruženář Ladislav Rygl mladší,” dodal Marinčic. Na olympijskou exhibici se mohou diváci těšit hned první den od 17:15.

Pod hlavičkou České olympijské nadace, která pomáhá plnit dětské sportovní sny, bude připravena #BeActive vesnička s nabitým sportovním programem. „Pro návštěvníky je tam například připraven stánek Sazka Olympijská cesta, který hravou formou představuje projekty Sazky na rozhýbávání českých dětí. Za absolvování cesty a sběr razítek, dostanou návštěvníci malý dárek,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Reklama