Botanická zahrada v Praze si pro letošní zimu připravila zajímavý program v tropickém skleníku Fata Morgana. Jde o noční prohlídky, které se konají každý pátek, až do 25. února.

Fata Morgana je unikátní skleník o rozloze 1750 m2, jedinečný jak svým originálním architektonickým řešením, tak výsadbami. Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně subtropického klimatického pásma.

Co o nočních prohlídkách prozradila pro naše čtenářky tisková mluvčí Botanické zahrady Marcela Uhlíková?

Noční prohlídky skleníku Fata Morgana jsou především o atmosféře. Lidé procházejí prostory skleníku, v němž jsou osvětlena jen některá místa, o kterých průvodce poutavě hovoří. Dozvíte se tak spoustu zajímavostí.

Během prohlídky zazní i bouře a spustí se liják, i když záleží hodně na tom, jací lidé ve skupince jsou. Pokud jsou zde malé děti, snažíme se návštěvníky příliš neděsit.

Za světla zná skleník už mnoho lidí, ale noční provázení je jiné, jde hlavně o atmosféru. Snažíme se co nejvíce přiblížit lidem autenticitu toho prostředí.

Noční prohlídka začíná vždy v 19 hodin. Maximální počet lidí je omezen, skupinka se skládá z dvaceti návštěvníků. Rezervace místa je tedy nutná. Pro rezervaci volejte na číslo 603 582 191.

Fata Morgana

Vstupné

Dospělí: 150,-/osobu. Studenti, děti do 15 let: 75,-/osobu. Děti do 5 let zdarma. Na tuto akci se nevztahuje žádná sleva pro ZTP či důchodce.

Na jaké akce se můžete dále těšit?

  • 15. 1.–27. 2. Budky a krmítka  
  • 18. 3.–27. 3. Orchideje
  • 1. 4.–1. 5. Tropičtí motýli

Aktuální informace o akcích v Botanické zahradě najdete ZDE.

Reklama