Duda Paiva Puppetry and Dance v Paláci Akropolis
V představení Angel se zahraniční soubor Duda Paiva Puppery And Dance představí českému publiku v pondělí 10. března 2008 v Paláci Akropolis.

Představeni zobrazuje klasický pád z milosti, kdy tulák na hřbitově potká anděla a vydá se s ním na cestu domů.

Díky andělu se otevírá ambivalentní svět snů, prokletí a zjevení. Je anděl společníkem, poslem, soudcem, anebo je tulák pouze omámen, protože přebral?

V kombinaci prostředků moderního tance a loutkoherectví vypráví příběh o setkání tuláka a anděla na hřbitově. Díky přítomnosti transcendentní bytosti prožije tulák omamnou cestu na hranicích zjevení, snu či blouznění, které zavede diváka do neprobádaných končin podvědomí zhmotněného akcí figur živých i loutkových.

Angel je první inscenací vytvořenou uměleckými řediteli souboru DPPD, Eduardem de Paiva Souza a Paulem Selwynem Nortonem, a pro jejich spolupráci znamenala velký krok kupředu. V roce 2005 byla vybrána pro festival Dutch Dance Days jako příklad crossoveru v moderním tanci. Oba tvůrci momentálně žijí v Holandsku a mají za sebou dlouhou divadelní dráhu napříč kontinenty. Jsou průkopníky nových technik v oblasti choreografie a řeči těla. Výsledkem je fascinující a provokativní poetika, v níž se najde místo i pro nevšední humor a zábavu.

Duda Paiva jsou mistři ve vytváření iluze „oživlé“ loutky, která ztrácí břemeno dřevité neohrabanosti a na jevišti skutečně ožívá v bezbřehé škále pohybů a gest. Díky tomu získalo představení Angel řadu ocenění po celém světě (Best Overall Production International Teatr Treff Tallinn, Estonia; Critics choice FITAZ, La Paz, Bolívie; Grand prix a cena publika 6. Mezinárodního loutkářského festivalu Ostrava atd.) a stalo se středem pozornosti diváků všech generací, od dětí až po jejich prarodiče.

Duda Paiva 10. března 2008 ve 20:00 h, Palác Akropolis

Předprodej lístků v kavárně paláce Akropolis a v sítích TICKETPRO
250,-Kč
180,-Kč (studenti, děti, senioři, ZTP)
160,- Kč(držitelé karet ISIC, ITIC, ALIVE)

Další informace:
www.dudapaiva.com www.palacakropolis.cz

Reklama