Udělejte si v sobotu 5. července čas a navštivte slavnostní otevření nové vodní atrakce v relax & sport resortu Dolní Morava. Mamutíkův vodní park je absolutní novinkou v České republice.

Jedná se o přírodní vodní areál, kde je voda základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Zábavnou formou se tu malí i velcí dozvědí zajímavé informace o vodě a zároveň si užijí spoustu legrace. Jak se voda chová? Jakou má sílu? A jak takovou vodní sílu využít? Na tyto i další odpovědi si všichni experimentátoři budou moci přijít sami! Mamutíkův vodní park je jedno velké vodní hřiště a v České republice je první svého druhu. Všechny jeho části jsou interaktivní a návštěvníci si zde mohou vše sami regulovat a vyzkoušet.

1

V horní části parku voda vyvěrá v potůčcích, jejichž trasu určují návštěvníci pomocí stavidýlek. Poteče voda doprava?Doleva? Nebo ji necháte zmizet pod zemským povrchem? Nebo zvládnete pomocí vodní síly roztočit mlýnské kolo?Voda z potůčků dále vtéká do říčky, kde vás čeká další vlna dobrodružství. Říčka spojuje celý areál a svou dráhu končí v brouzdališti. Voda je přiváděna do korýtek, stavidel a dřevěných sudů, kde lze provádět další pokusy, nebomůžete s dřevěnými lodičkami závodit s ostatními návštěvníky. Díky těmto atrakcím si lze v praxi vyzkoušet mnoho fyzikálních zákonů. Především si ale návštěvníci užijí spoustu legrace s ostatními.

Zvídavé typy určitě zaujme Tyrolský jez, Ztracené kolo, Elektrárna, Buchar, Archimédes nebo Závlaha. Pro všechny vodní nadšence rozhodně platí, že by si měli vzít náhradní suché oblečení a vodní hrátky si naplno užít. Stejně jako doprovodný program, který začíná už v 10.00 hod. Slavnostní otevření této absolutní novinky v České republice si totiž žádá pořádnou oslavu! Na celé dopoledne jsou nachystané různé soutěže a hry s vodní tématikou. V rámci doprovodného programu si tu můžete vyzkoušet jízdu na vozítkách Segway, střelbu z kuše nebo navštívit taneční streetdance workshop. Ten bude probíhat pod taktovkou zkušené tanečnice, trenérky a choreografky Páji Michalovičové. K vidění bude i exhibice papoušků Ara, taneční vystoupení, kouzelník, balónková show a hudební koncerty. Po skončení programu si můžete dopřát wellness v hotelu Vista a naplánovat aktivity na další den. Okolí Králického Sněžníku je jako stvořené pro různé túry, vyjížďky na kole a další výlety.

foto 2

Reklama