nadaceSemináře Pozitivní rodičovství jsou součástí dlouholeté kampaně Nadace Naše dítě STOP násilí na dětech. S renomovanými odborníky má nadace za cíl přispět k větší veřejné informovanosti a k živější celospolečenské diskusi při hledání odpovědí na otázky spojené s mateřstvím, rodinnými vztahy a soužitím v současné době.

Přihlášku naleznete na www.nasedite.cz

Druhý seminář se zaměří na těhotenství a porod, vymezování hranic a možnosti pochval, odměn a trestů ve výchově, „úklid“ v rodinném systému a komunikaci.

Kdy: čtvrtek 11. března 2010 od 9.30 do 16.00 hod.

Kde: Hybernská 1006/18, Praha 1 (v budově Justiční akademie).

  • Rehabilitace těhotenských a porodních zážitků

Přednáší: MUDr. Taťjana Horká
Co mohou ženy udělat pro to, aby jejich porod byl nádherný, tvůrčí a jedinečný zážitek?
Kde hledat zdroje a rezervy před traumaty během porodu a po porodu? Jak se to stalo, že je tak často třeba zasahovat do porodu „zvenčí“ (medikace, operace, atd.)? Porod je mezník každého člověka při vstupu na tento svět. Ale i když se nepovede, existují možnosti rehabilitace či terapie těchto zážitků...

  • nadaceJak předcházet osudovým chybám v rodinné komunikaci

Přednášejí: MUDr. Taťjana Horká a PhDr. Jaroslav Šturma
Kterých základních komunikačních pochybení se v rodině nejčastěji dopouštíme? Co je emoční konfrontace? Je možno začít znovu a zavést do soužití rodiny nový životní styl? Co dělat, když některý z členů rodiny nechce spolupracovat?

  • Vymezování hranic ve výchově, vnitřní a vnější motivace chování dětí

Přednášejí: PhDr. Jana Nováčková, CSc., PhDr. Dobromila Nevolová, PhDr. Lucie Dobešová
Proč a jak dětem vymezovat hranice? Chceme, aby nás poslouchaly, nebo je chceme naučit chovat se správně i v naší nepřítomnosti? Jaká jsou rizika nástrojů vnější motivace - odměn, pochval a trestů? Čím je lze nahradit?

  • Těhotenství a porody jako test ženského i společenského zdraví

Přednáší: PhDr. Eva Labusová
Proč je dnes přivádění dětí na svět pro tolik žen zdrojem strachu a osobní nejistoty? Proč klesá schopnost reprodukce v tělesném i duševním smyslu? Přispívá k tomu současná organizace systému poskytování porodnických služeb? V čem spočívají jeho klady a co by bylo třeba změnit?

  • Rodina jako systém

Přednáší: PhDr. Jaroslav Šturma
Co jsou rodinné konstelace? Jaká systemická pravidla utvářejí rodinné soužití? Proč každý člen rodiny potřebuje své specifické místo? Jaké dysfunkce se objevují, pokud v rodinném systému nemáme uklizeno? Je třeba se dívat i do minulosti a pátrat v předchozích generacích?

Přihlášky na seminář a podrobné informace o přednášejících naleznete na www.nasedite.cz

Reklama